Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Elledanse „Kwadrans” (Słowacja)

Zdjęcie: Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Elledanse „Kwadrans” (Słowacja)

Wariat i zakonnica. Fot. Andrzej Sip.

Wersja do druku

Udostępnij

Kwadrans to ćwierć całości. Człowiek poszukuje pełni siebie w skomplikowanych kontaktach międzyludzkich. Twórcy spektaklu ukazują relacje pomiędzy kobietą i mężczyzną w ironicznej formie. Abstrakcja tańca, metafizyczne gesty, złudna rzeczywistość teatru w zestawieniu z intrygującą animacją tworzą niezwykły klimat przedstawienia.

Temat: Šárka Ondrišová

Choreografia: Vladislav Šoltýs, Boris Nahálka, Lenka Vágnerová , Pavel Mašek

Muzyka : Peter Groll

Tańczą: Zuzana Hianiková, Zuzana Sehnalová, Klaudia Vargová, Edita Antalová, Pavol Kovalcík, Stanislav Stanek, Vladislav Šoltýs a.h., Magdaléna Caprdová a.h., Eva Lacková a.h., Matej Bohuš a.h., Ladislav Cmorej a.h., Vladislav Šoltýs a.h., Simona Machovicová a.h.

Kostiumy: Matúš Bubák

Światła, animacje: Tomáš Mezei

Scenografia: Tomáš Mezei, Matúš Bubák

Produkcja: Matúš Bubák, Zuzana Buchtová,Tatiana Hrašková, Gabriel Tóth

Współpraca techniczna: Martin Kubánka, Peter Karpiš, Peter Karpiš ml., Štefan Prelovský, Q99

Projekt dofinansowany dzięki słowackiemu Ministerstwu Kultury.

Czs trwania: 55′

Grupa artystyczna elledanse to połączenie alternatywnego teatru i szkoły tańca, założone przez Šárkę Ondrišová. elledanse-teatr to grupa  tancerzy i aktorów, która wspólnie sięga poza granice konwencjonalnego spektaklu. Połączenie muzyki, ruchu, gry aktorskiej i tańca dało korzenie wielogatunkowemu doświadczeniu sztuki. elledance od samego początku swego istnienia współpracuje i współprodukuje ze Stowarzyszeniem „Bratysława w ruchu” przy festiwalu tańca współczesnego o tej samej nazwie.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Mała Scena,Teatr Studio, pl. Defilad 1, Warszawa

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close