Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Machol Shalem Dance House „Shoa-lite” (Izrael)

Zdjęcie: Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Machol Shalem Dance House „Shoa-lite” (Izrael)

Wariat i zakonnica. Fot. Andrzej Sip.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Shoa – lite zdobył nagrodę specjalną za odwagę artystyczną na Akko fringe festiwal w 2010 roku. Jury uzasadniło swoją decyzję w następujący sposób: „Niepowstrzymany spektakl, bez granic i bez wahania przełamuje mechanizmy obronne publiczności i przenosi ją na trudny i pełen zagrożeń obszar. Świadome korzystanie z kulturowego śmietnika, scalone wielorakie taneczne umiejętności, szorstkie aktorstwo i doskonałe projekcje znamionują teatralny język, który wyrasta z naszej zwyczajnej codzienności” (29 września 2010).

Koncepcja: Ruby Edelman

Współpraca twórcza: Sascha Engel, Reut Weinberger, Ram Mizrachi, Daniel Shufra, Galia Rafael, Ruby Edelman

Muzyka: Sascha Engel /Yaniv Weinberg

Tańczą: Sascha Engel, Reut Weinberger,Galia Raphael, Ram Mizrahi, Daniel Shufra, Ruby Edelman

Video, film: Sascha Engel

Kostiumy: Aya Gavriel

Światła: Shahar Bareket

Doradztwo artystyczne: Andreas Scharfenberg

Czas trwania: 60’

 

Machol Shalem Dance House powstał w 2002 roku jako niezależny twór artystów tańca, którzy obrali Jerozolimę jako miejsce swoich działań, wychodząc  z założenia, że odpowiednia niezależna scena taneczna w Jerozolimie będzie zdolna do rzucenia wyzwania ustabilizowanej koncepcji tańca współczesnego. Poprzez oferowanie alternatywnego punktu widzenia na to medium i inspirowanie nowych interdyscyplinarnych inicjatyw Shalem Dance Mouse zapoczątkował i stworzył rozmaite platformy zbliżające większą publiczność do twórców. W inicjatywach tych mieści się doroczny  festiwal tańca SHALEM, międzynarodowa współpraca i program rezydencji artystycznej.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Duża Scena,Teatr Studio, pl.Defilad 1, Warszawa

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close