Łódź: F R U dwa – II Polski Festiwal Kontakt Improwizacji

Zdjęcie: Łódź: F R U dwa – II Polski Festiwal Kontakt Improwizacji

Małgorzata Haduch. Fot. Marek Wajda.

Wersja do druku

Udostępnij

Idea FRU Festiwalu zakłada przybliżenie i eksplorowanie Kontakt Improwizacji (KI) jako formy tańca powstałej w latach 70. minionego stulecia w USA. Jeśli tańczysz fizykę, to tańczysz kontakt. Jeśli tańczysz chemię, to robisz coś zupełnie innego. [Steve Paxton (1987)] – FRU Festiwal z myślą o korzeniach KI.

Kontakt improwizacja bazuje na komunikacji z partnerem wykorzystując pojęcia fizyki takie jak: dynamika, grawitacja, siła odśrodkowa, ciężar, pęd, swing, zawieszenie, energia.

W myśl zasady cudze chwalicie swego nie znacie, na FRU Festiwalu nauczać będą znani i cenieni na świecie polscy nauczyciele kontakt improwizacji.To jedyna taka okazja, by zapoznać się z techniką prowadzenia przez Nich zajęć na rodzimym festiwalu, oraz niepowtarzalna okazja do zbudowania platformy do wymiany doświadczeń i eksploracji dla środowiska instruktorów KI.

– POLSCY NAUCZYCIELE: Maga Radłowska, Sebastian Flegiel, Kama Jankowska, Michał Ratajski, Iwona Olszowska, Anna Haracz (Kontakt z głosem).

W P R O G R A M I E :

– warsztaty,

– JAMy z muzyką na żywo,

– nieoceniona Latająca Kuchnia Baby Jagaty: obiad + wieczorno-JAMowo frykasy

– wieczór performance:

……..AKT I: Otwarta scena – pokazy zgłoszone,

……..AKT II: Otwarta scena – struktury dla uczestników,

……..AKT III: Pokazy grupy KIJO

Szczegółowy grafik do pobrania

Organizator: K I J O

Partnerzy: AOIA, PS Dance Co, Latająca Kuchnia Baby Jagaty, Movin`Lodz

Muzyka: Suavas Lewy

Kontakt: ratajskim@yahoo.com

Uwaga: F R U festiwal jako jeden z celów głównych przyjmuje wysoki poziom nauczania oraz doświadczenia w praktyce uczestników grupy zaawansowanej (umiejętności praktyczne, wiedza, doświadczenie) – informacja bardzo ważna ze względu na bezpieczeństwo uczestników festiwalu.

Tylko 4 0 m i e j s c .

Koszt – dzięki wsparciu naszych Partnerów (m.in. PS Dance Company, AOIA) całość: 275,36 złotych polskich! 🙂 – na tą chwilę pozostały ostatnie 2 miejsca.

Zapraszamy:

– na otwarte JAMy (czwartek i piątek – wstęp: 15zł)

[więcej o otwartych Jamach w ramach FRU, tu: https://www.facebook.com/pages/KIJO/133531206712754?sk=events#!/events/444188875617795/ ]

– na Wieczór Performance (sobota – wstęp: 25zł)

[więcej o wieczorze performance tu: https://www.facebook.com/#!/events/479562465401659/]

Nocleg : postaramy się wszystkich potrzebujących umieścić u naszych przyjaciół festiwalu 🙂

Ubezpieczenie : upewnij się, że posiadasz ubezpieczenie – na festiwalu podpiszesz klauzulę bezpieczeństwa i odpowiedzialności własnej!

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

ŁÓDŹ

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close