Ludzie tańca

Zdjęcie: Michał Ratajski

Fot. z archiwum artysty.

Wersja do druku

Udostępnij

Michał Ratajski – performer, tancerz, choreograf. Pasjonat tradycyjnych form sztuk walki i Kontakt Improwizacji, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Uczestnik międzynarodowej wymiany nauczycieli kontakt improwizacji – ECITE.

Założyciel Grupy i fundator Fundacji KIJO.Współzałożyciel Stowarzyszenia Movin’ Łódź. Fundator portalu internetowego: www.contactimprovisation.eu Organizator FRU Festiwalu (Polski Festiwal Kontakt Improwizacji)w Łodzi.

Przygodę z ruchem rozpoczął w wieku 14 lat. Wieloletnie poszukiwania na gruncie sztuk walk, kontakt improwizacji, tańca współczesnego, improwizacji zaprowadziły go być może do „tańca”[1] Za punkt wyjścia do kreowania i odkrywania obiera ciekawość.

Za najlepszego „nauczyciela” uważa JAM (otwarta przestrzeń do spotkania i improwizacji w tańcu) jako nieograniczone źródło inspiracji i wiedzy. Jako formę dzielenia się doświadczeniami preferuje SPOTKANIE w tańcu, TANIEC w spotkaniu.

Na co dzień związany z Łodzią, czynnie uczestniczy w licznych szkoleniach i festiwalach międzynarodowych, uczy się ucząc (Polska, Rumunia, Litwa, Izrael, Ukraina, Chorwacja, Dania, Mołdawia).

www.kijogroup.com

kijogroup@gmail.com

https://vimeo.com/kijo[1] przyp.red. Michał Ratajski w swej pracy nieustannie stawia sobie pytanie:czym właściwie jest taniec?

Fot. z archiwum artysty.
Michał Ratajski
Fot. z archiwum artysty.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close