Łódź: „FRU” – I Polski Festiwal Kontakt Improwizacji

Zdjęcie: Łódź: „FRU” – I Polski Festiwal Kontakt Improwizacji

FRU

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 4-6 maja 2012 Projekt Kijo zaprasza na swoją najnowszą inicjatywę – „FRU” : Polski festiwal Kontakt Improwizacji (drugie w Polsce wydarzenie poświęcone CI, po Poland Contact Festival „Warszaw Flow” w Warszawie, ale pierwsze, zapraszające wyłącznie polskich nauczycieli.)

Idea FRU Festiwalu zakłada przybliżenie i eksplorowanie kontakt improwizacji (CI) jako formy tańca powstałej w latach 70. minionego stulecia w USA. Jeśli tańczysz fizykę, to tańczysz kontakt. Jeśli tańczysz chemię, to robisz coś zupełnie innego. [Steve Paxton (1987)] – FRU Festiwal z myślą o korzeniach CI. Kontakt Improwizacja bazuje na komunikacji z partnerem, wykorzystując pojęcia fizyki takie jak: dynamika, grawitacja, siła odśrodkowa, ciężar, pęd, swing, zawieszenie, energia.

W myśl zasady cudze chwalicie swego nie znacie, na FRU Festiwalu nauczać będą znani i cenieni na świecie polscy nauczyciele kontakt improwizacji, tj. Iwona Olszowska, Kama Jankowska, Jacek Owczarek, Aleksandra Ścibor, Magdalena Michalewicz, Sebastian Flegiel, Michał Ratajski.To znakomita okazja, by zapoznać się z techniką prowadzenia przez nich zajęć na rodzimym festiwalu, a także okazja do zbudowania platformy do wymiany doświadczeń i eksploracji dla środowiska instruktorów CI.

W programie:

– obchody 40-lecia powstania kontakt improwizacji

– 4 lata od powstania portalu www.contactimprovisation.eu

polscy nauczyciele: Iwona Olszowska, Kama Jankowska, Jacek Owczarek, Aleksandra Ścibor, Magdalena Michalewicz, Sebastian Flegiel, Michał Ratajski.

– 4 godziny JAMów dziennie

– projekcje filmów o kontakt improwizacji – dla uczestników oraz osób z zewnątrz

– otwarta dyskusja z nauczycielami – Kontakt Improwizacja dawniej i dziś – dla uczestników oraz osób z zew.

– otwarta scena ostatniego dnia festiwalu – dla uczestników oraz osób z zewątrz

Organizator: K I J O

TYLKO 40 miejsc:

– 20 osób w gropie początkujacej / średniozaawansownej (pierwszy kontakt zCI oraz osoby z niewielkim doświadczeniem w dziedzinie kontak improwizacji)

– 20 osób w grupie zaawansowanej (doświadczenie, znajomość podstaw i zastosowanie pojęć w praktyce: punkt kontaktu, ciężar, równowaga, balans, pęd, partnerowania, zasady bezpieczeństwa, umiejętność słuchania itp.)

Zapisy od 10 marca.

[Szczegóły na profilu facebook: K I J O, kontakt: ratajskim@yahoo.com]

Szczegółowy grafik do pobrania

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

ŁÓDŹ

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close