Łódź/Dotknij teatru 2015: KIJO – projekt „K I S Z”

Zdjęcie: Łódź/Dotknij teatru 2015: KIJO – projekt „K I S Z”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

KISZ to projekt artystyczny z pogranicza ruchu, muzyki i słowa. Inspiracją dla spektaklu jest twórczość Bartka Waglewskiego (FISZA) – muzyka, instrumentalisty, producenta, autora tekstów, człowieka przekraczającego w swej pracy gatunki muzyczne. Jego teksty – emocjonalne, sensualne, osobiste, a jednocześnie mocno osadzone we współczesności – stanowiły punkt wyjścia do działań ruchowych.

W swoich utworach FISZ opisuje swoje doświadczenia jako twórcy, pyta o rolę i wartość bycia artystą idącym „pod prąd”, ale w zgodzie ze sobą. Krytykuje puste, konsumpcyjne zachowania, stereotypy i schematy myślowe używając ostrego, ale nie pozbawionego poczucia humoru języka. Bawi się słowem, skojarzeniami, mnogością odniesień dokultury wysokiej i popularnej jako zjawisk nas konstytuujących.

Grupa KIJO poprzez przetransponowanie słów FISZA na własne ciała i emocje, wspólnie z nim szuka odpowiedzi na pytania: Kim byliśmy, kim jesteśmy i kim niedługo możemy się stać jeśli zbyt intensywnie będziemy flirtować z bylejakością.

Reżyseria: Michał Ratajski
Muzyka/Teksty: Fisz Emade
Opracowanie tekstów: Małgorzata Lipczyńska
ChoreografiaKIJO
Taniec: Adrian Bartczak, Emilia Biskupik, Natalia Kladziwa, Sara Kozłowska, Adam Kuza
Kostiumy: nenukko

kijogroup@gmail.com

www.kijogroup.com
www.vimeo.com/kijo

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1409017222728053/

Spotkania 27 marca i 2 kwietnia odbędą się w ramach ogólnopolskiej akcji „Dotknij Teatru 2015” – wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja wejściówek. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej: http://dotknij-teatru.pl/

Logo Dotknij Teatru (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 20:00

Łódź: AOIA (Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych), ul. Zachodnia 54/56

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close