Łódź/Przestrzenie Sztuki: Paweł Grala „Matryca [Prześwit]”

Zdjęcie: Łódź/Przestrzenie Sztuki: Paweł Grala „Matryca [Prześwit]”

Fot. HaWa

Wersja do druku

Udostępnij

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych (AOIA) i Fundacja MATERIA / ŁÓDŹ zapraszają na pokaz spektaklu Matryca [Prześwit], który odbędzie się w ramach projektu Przestrzenie Sztuki oraz Sceny Tańca AOIA.

Matryca [Prześwit]

Szary beton, ciąg niewielkich okien, typowe M2, którego rozkład jest identyczny jak wszystkie w tym pionie. Plan mieszkania stanowi formę dla rytmu funkcjonalnego ruchu codzienności, wyznacza jego trajektorie i ogranicza go w swojej przestrzeni. Podobnie konstrukcja ciała determinuje określone sposoby wyrażania emocji.

Paweł Grala jako tancerz i improwizator pracował z Jackiem Owczarkiem, Teatrem Dada von Bzdülöw, Davidem Zambrano, Rosanną Gamson, Robertem Haydenem, Sławkiem Krawczyńskim i Anną Godowską, Katie Duck, Iloną Trybułą i innymi.

Spektakl Matryca [Prześwit] w swojej formie ma stanowić rzeźbę codzienności, w której wymiennie dochodzi do zbliżania i oddalania się w relacji z drugim człowiekiem. Dwa ciała w ograniczonej przestrzeni, dzielą ją i wiążą, są wobec siebie, obok siebie, ze sobą. Dzięki repetycji, transowości oraz architekturze ruchu tworzą rzeźbę, która zaczyna rezonować z takimi pojęciami jak bliskość, brak, miłość, tęsknota.

koncepcj i reżyseria: Paweł Grala

wykonanie: Joanna Jaworska-Maciaszek, Michał Ratajski

muzyka: Maciej Maciaszek

scenografia: Agnieszka Zawartko

Dofinansowane premiery w ramach akcji Dotknij Teatru 2017

Spektakl jest laureatem 1. Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego The Best OFF

Czas trwania: 50 minut

Spektakl zawiera elementy nagości.

TRAILER: https://www.youtube.com/watchv=An8G9nJatms

Prezentacji towarzyszyć będzie rozmowa pospektaklowa, podczas której Paweł Grala wraz z tancerzami opowiedzą o procesie twórczym, kreacji ruchowej i ewolucji spektaklu na przestrzeni czterech lat oraz odpowiedzą na wszelkie pytania widzów.

***

Wstęp wolny, wejście na zapisy. Organizatorzy proszę o zapisy na adres mailowy: promocja@aoia.pl

Limit miejsc w związku z reżimem sanitarnym: 25 osób

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:

Publiczność zobowiązana jest posiadać własne maseczki/przyłbice i nosić je w trakcie wydarzenia i zachować dystans sanitarny.

AOIA będzie wymagać złożenia przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia, wraz z podaniem danych osobowych i kontaktowych, przy wejściu na wydarzenie. Publiczność będzie mogła skorzystać ze środka do dezynfekcji rąk.

——————————-

Projekt Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Operator: Materia

Partnerzy Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Poleski Ośrodek Sztuki, Urząd Miasta Łodzi

Współorganizator wieczoru: Scena Tańca AOIA oraz Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Łódź: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, ul. Zachodnia 54/56

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close