Sopot: technik partnerowań – warsztat z Michałem Ratajskim

Zdjęcie: Sopot: technik partnerowań – warsztat z Michałem Ratajskim

Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztat będzie oparty na wiedzy czerpiącej z techniki kontakt improwizacji, dotyczącej przede wszystkim partnerowań. W tej technice tańca unikatowe jest podejście odrzucające ograniczenia i sztywny podział ról. Partnerowania w kontakt improwizacji są wynikiem współpracy obojga tancerzy, którzy naprzeciw „trudnościom”, takim jak: wysokość, siła fizyczna, ciężar zaprzęgają do działania siły fizyki jak np.: grawitacja, siła odśrodkowa, momentum etc.

Michał Ratajski – performer, tancerz, choreograf. Pasjonat tradycyjnych form sztuk walki i Kontakt Improwizacji, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Uczestnik międzynarodowej wymiany nauczycieli KI – ECITE. Założyciel Grupy i fundator Fundacji KIJO Współzałożyciel Stowarzyszenia Movin Łódź. Fundator portaluinternetowego: www.contactimprovisation.eu

Organizator FRU Festiwal w Łodzi. Przygodę z ruchem rozpoczął w wieku 14 lat. Wieloletnie poszukiwania ruchu i eksplorowania na gruncie sztuk walk, Kontakt Improwizacji, tańca współczesnego, improwizacji zaprowadziły go być może do „tańca”. Za punkt wyjścia do kreowania i odkrywania obiera ciekawość. Czynnie uczestniczy w licznych szkoleniach i festiwalach międzynarodowych, uczy się ucząc (Polska, Rumunia, Litwa, Izrael, Ukraina, Chorwacja, Dania, Mołdawia).

www.kijogroup.com

[*kontakt improwizacja – technika tańca współczesnego powstała w latach 70. minionego wieku]
więcej o Kontakt Improwizacji:
www.contactimprovisation.eu

cena: 60 zł, 50 zł uczniowie
zapisy/kontakt Anna Haracz, tel 502 298 770, mail: anaha@wp.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Sopot: Zatoka Sztuki, Al.Mamuszki 14, w godz. 12.00-16.00

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close