Łódź: Stałe warsztaty kontakt improwizacji – prowadzenie: Michał Ratajski

Zdjęcie: Łódź: Stałe warsztaty kontakt improwizacji – prowadzenie: Michał Ratajski

Wersja do druku

Udostępnij

W kontakt improwizacji [Contact Improvisation] nie chodzi o kroki i ruchy, ale o spotkanie, tworzenie i odkrywanie. Chodzi o ciekawość.
Nancy Stark Smith

Kontakt improwizacja jest formą tańca współczesnego, której początki sięgają lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W kontakt improwizacji ważne są: zaufanie, akceptacja, otwartość, kreatywność, poszukiwanie, odkrywanie, przekraczanie granic…. i wiele, wiele więcej. Nie chodzi o to, aby o tym pisać, tylko spróbować tego doświadczyć, ponieważ dla każdego z nas, może być czymś innym.

Spotkamy się, aby wspólnie eksplorować możliwości te dobrze już nam znane jak i wciąż będące tajemnicą dla poszukujących ciał i umysłów. Podczas zajęć będziemy korzystać z zagadnień: świadomości ciała, improwizacji, technik partnerowań, podstaw sztuk walki oraz wszelkich możliwych pozwalających na swobodne odnalezienie swej kontakt improwizacji.

Zajęcia zadresowane są do wszystkich chętnych.  Odbywają się w każdy czwartek i sobotę w godzinach 18.00-20.00. Co dwa tygodnie zajęciom towarzyszą otwarte jam’y.

Wiecej info o kontakt improwizacji: www.contactimprovisation.eu
 
Warsztaty prowadzi Michał Ratajski – dyplomowany instruktor tańca współczesnego, tancerz, performer, choreograf, pasjonat tradycyjnych form sztuk walki i kontakt improwizacji. Uczył się m.in. od: Ray Chung (USA), Jess Curtis (USA/Niemcy), Danya Elraz (Izrael), Milan Kozanek (Słowacja), Frey Faust (Belgia/USA), Alicia Grayson (USA), Mirva Makinen (Finlandia), Tal Avni (Izrael), Martin Keogh (USA), Charlie Morissey (GB), Adrian Russi (Szwajcaria), Marco Volta (Szwajcaria), Nancy Stark Smith (USA).

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close