Łódź/Dotknij Teatru 2017: KIJO „Mioklonopolis”

Zdjęcie: Łódź/Dotknij Teatru 2017: KIJO „Mioklonopolis”

Fot. Mariusz Marciniak.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru Dotknij Teatru 2017 odbędą się premierowe pokazy spektaklu Mioklonopolis grupy KIJO w reżyserii Michała Ratajskiego.

O spektaklu:

Mioklonopolis – tajemnicza aglomeracja istniejąca w niewiadomym miejscu i czasie. Przestrzeń, gdzie pojedynczy wstrząs może zarówno dać jak i odebrać życie. Mieszkańcy przypominający gatunek ludzki, posiadają tu tylko jeden ze zmysłów. Co oznacza móc w pełni korzystać ze swych zmysłów, na ile doceniamy ich posiadanie zanim je ostatecznie utracimy? Jakie są różnice pomiędzy słuchaniem a słyszeniem, patrzeniem a widzeniem, dotykaniem a czuciem naprawdę?

Nie zależy nam na tworach o długim oddechu, na istotach na daleką metę.
Nasze kreatury nie będą bohaterami romansów w wielu tomach.
Ich role będą krótkie, lapidarne, ich charaktery – bez dalszych planów.
Często dla jednego gestu, dla jednego słowa podejmiemy się trudu powołania ich do życia na tę jedną chwilę

/Bruno Schulz/

K I J O – platforma stanowiąca przestrzeń dla spotkania, wymiany doświadczeń, współpracy, działania. W procesie współ/tworzenia poszukuje na gruncie improwizacji,  improwizacji kontaktowej, tańca współczesnego, teatru fizycznego, podstaw sztuk walki, szeroko pojętego Ruchu. Wynika to z różnorodnych doświadczeń scenicznych i specjalizacji członków grupy. Każdy wnosi coś do grupy i każdy może się od kogoś czegoś nauczyć, a wspólny mianownik – RUCH – przekłada się na nasze działania. Za punkt wyjścia do kreowania i odkrywania obiera ciekawość, a najważniejsze jest tu spotkanie.

Reżyseria: Michał Ratajski
Muzyka: Piotr Matula
Zespół: KIJOkijONE
Występują: Anna Banasik, Emilia Biskupik, Katarzyna Cichoń, Aleksandra Korniejenko, Monika Parafiniuk, Katarzyna Regulska, Natalia Sobkiewicz, Sylwia Sulwińska-Kurdziel, Aneta Wojtal, Adam Kuza.

wstęp: wolny
czas trwania: 40 min.

***

Projekt zrealizowany w ramach projektu Dotknij Teatru 2017.

Logo Dotknij Teatru (oryginał)

Więcej informacji na stronie projektu: http://www.dotknij-teatru.pl/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Łódź: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych (AOIA), ul. Zachodnia 54/56.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close