FRU Festiwal: Polski Festiwal Kontakt Improwizacji

Zdjęcie: FRU Festiwal: Polski Festiwal Kontakt Improwizacji

FRU Festiwal: Polski Festiwal Kontakt Improwizacji

Wersja do druku

Udostępnij

Jeśli tańczysz fizykę, to tańczysz kontakt.

Jeśli tańczysz chemię, to robisz coś zupełnie innego.

Steve Paxton (1987)

Idea FRU Festiwalu zakłada przybliżenie i eksplorowanie kontakt improwizacji (CI, techniki tańca powstałej w latach 70. XXw. w USA. FRU Festiwal powstał z myślą o korzeniach CI, a także z potrzeby propagowania kontakt improwizacji jako TECHNIKI tańca opartej o konkretne zagadnienia takie jak: dynamika, grawitacja, siła odśrodkowa, ciężar, pęd, swing, zawieszenie, energia.

Na FRU Festiwalu uczą znani i cenieni polscy nauczyciele. To jedyna taka okazja, by zapoznać się z techniką prowadzenia przez nich zajęć na rodzimym festiwalu oraz niepowtarzalna okazja do zbudowania platformy wymiany doświadczeń pasjonatów tańca.

FRU Festiwal to organizm ewoluujący z każdą edycją. Na życzenie uczestników odbywa się dwa razy w roku. Edycja wiosenna zakłada innowacyjną formułę poprzez łączenie sztuk (np. Dance Video Projects). Natomiast edycja jesienna kładzie nacisk przede wszystkim na intensywny program warsztatów oraz możliwość eksploracji zdobytej wiedzy podczas wieczornych JAMów improwizacji z muzyką na żywo. Z potrzeby rozwoju kontakt improwizacji jako techniki tańca, w programie znajdziemy także warsztaty poszerzające umiejętności i perspektywę spojrzenia na CI (np. warsztaty tańca współczesnego, improwizacji tańca i inne.)

Festiwal jest wydarzeniem w pełni niezależnym, non-profit, finansowanym wyłącznie z wpłat uczestników.

ORGANIZATOR: Fundacja KIJO

Dodatkowe informacje:

Facebook:

KIJO: https://www.facebook.com/pages/KIJO/133531206712754

FRU Festiwal: https://www.facebook.com/FruFestival

VIDEO – FRU#2

VIDEO – FRU#3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close