Łódź/Lato w Teatrze 2015: Teatr CHOREA i KIJO – warsztaty dla młodzieży „DOTKNIĘCI/PORUSZENI”

Zdjęcie: Łódź/Lato w Teatrze 2015: Teatr CHOREA i KIJO – warsztaty dla młodzieży „DOTKNIĘCI/PORUSZENI”

Fot. Rami Shaya.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr CHOREA i Grupa KIJO zapraszają do udziału w dwutygodniowych warsztatach zatytułowanych DOTKNIĘCI/PORUSZENI, które realizowane będą w ramach projektu Lato w Teatrze w dniach 3-16 sierpnia 2015. Warsztaty poprowadzą artyści i instruktorzy związani z CHOREĄ oraz KIJO.

W projekcie DOTKNIĘCI/PORUSZENI artyści Teatru CHOREA oraz Grupy KIJO zbadają razem z uczestnikami warsztatów, w jaki sposób radzimy sobie z codzienną bliskością innych ludzi. Wspólne poszukiwania otworzą proste gesty – podanie ręki, uścisk na przywitanie. Dalej, przez sytuacje wymagające dotknięcia dla ratowania czyjegoś życia, lub obrony samego siebie, organizatorzy chcą sięgnąć po mniej oczywiste poruszenia innych, które mogą być nawet dotknięciem przestrzeni wirtualnej. Poprzez przyglądanie się zdolności współczesnego człowieka do dotknięcia i bycia poruszonym, spróbują także razem z uczestnikami sprawdzić, jaki wpływ mają na to technologia oraz rytm i tempo życia.

Podczas warsztatów uczestnicy będą korzystać z improwizacji kontaktowej, świadomości ciała, technik dramy i improwizacji, by z czasem otworzyć się także nas sztukę performance oraz doświadczenia CHOREI z pracy z grupami wykluczanymi społecznie. Zdobyte podczas tych zajęć umiejętności będą dla uczestników podstawą własnych ruchowych i artystycznych refleksji, z których zbudowane zostaną pokazy finałowe.

Instruktorzy: Janusz Adam Biedrzycki (CHOREA), Paweł Korbus (CHOREA) Małgorzata Lipczyńska (CHOREA), Majka Justyna (CHOREA), Tomasz Ciesielski (CHOREA), Michał Ratajski (KIJO), Adrian Bartczak (KIJO)

Wstęp bezpłatny.
Konieczne wcześniejsze zgłoszenie. 

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 25 lipca 2015.
Organizatorzy zapraszają do udziału osoby  w wieku od 14 do 17 lat.

Zgłoszenia/informacje: chorea.warsztaty@gmail.com

Zgłoszenie powinno zawierać:
1. Imię i nazwisko
2.Wiek
3.Szkoła
4. Kilka zdań o sobie – zainteresowania, doświadczenie teatralne/taneczne, motywację udziału w warsztatach. (max. 500 znaków ze spacjami)

Pokazy finałowe odbędą się w dniach 15 i 16 sierpnia 2015 o godz. 18.00 (Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi)

Projekt realizowany w partnerstwie Teatru CHOREA i Grupy KIJO, w ramach programu „Lato w teatrze” organizowanego przez Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo Lato w Teatrze (miniaturka)

Logo Instytut Teatralny (oryginał)

Logo e-teatr.pl (oryginał)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Łódź: Art_inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, w godz. 10.00-16.00.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close