Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: „- Kontakt – czucie – myślenie – świadomość -”– warsztaty weekendowe z Michałem Ratajskim

Zdjęcie: Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: „- Kontakt – czucie – myślenie – świadomość -”– warsztaty weekendowe z Michałem Ratajskim

Fot. Ilya Kurylev.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 5-6 października 2013 Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na warsztaty weekendowe z z Michałem Ratajskim.

 

Warsztaty – kontakt – czucie – myślenie – świadomość

 

Od prowadzącego:

To, czym zajmiemy się na warsztatach, w dużej mierze zależeć będzie od uczestników. Pracować będziemy wykorzystując wiedzę z kontakt improwizacji, tańca współczesnego, treningu fizycznego, sztuk walki. Zanim jednak przejdziemy do pracy z partnerem skoncentrujemy się na kontakcie z własnym ciałem i budowaniu świadomości – co robimy,  gdy się ruszamy i czemu właśnie tak?

Michał Ratajski – performer, tancerz, choreograf. Pasjonat tradycyjnych form sztuk walki i Kontakt Improwizacji, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Założyciel Grupy i fundator Fundacji KIJO Współzałożyciel Stowarzyszenia Movin Łódź. Fundator portalu internetowego: www.contactimprovisation.eu

Organizator FRU Festival – P.F.K.I. w Łodzi.

Przygodę z ruchem rozpoczął w wieku 14 lat. Wcześniej dużo bywał na podwórku jednej z łódzkich kamienic, gdzie spędzał czas. Wieloletnie poszukiwania ruchu i eksplorowania na gruncie sztuk walk, Kontakt Improwizacji, tańca współczesnego, improwizacji zaprowadziły go być może do tańca. Za punkt wyjścia do kreowania i odkrywania obiera ciekawość.

Za najlepszego „nauczyciela” uważa JAM (otwarta przestrzeń do spotkania i improwizacji) – nieograniczone źródło inspiracji i wiedzy. Jako formę dzielenia się doświadczeniami preferuje SPOTKANIE w tańcu, TANIEC w spotkaniu.

Na co dzień związany z Łodzią, czynnie uczestniczy w licznych szkoleniach i festiwalach międzynarodowych, uczy się ucząc (Polska, Rumunia, Litwa, Izrael, Ukraina, Chorwacja, Dania, Mołdawia). Uczył się m.in. od takich pedagogów jak: Ray Chung (USA), Jess Curtis (USA/Germany), Danya Elraz (Israel), Milan Kozanek (Slovakia), Frey Faust (USA), Alicia Grayson (USA), Mirva Makinnen (Finland), Tal Avni (Israel), Martin Keogh (USA), Charlie Morissey (GB), Adrian Russi (Switzerland), Nancy Stark Smith (USA).

Koszt udziału w warsztatach to 80 zł lub 50 zł z kartą MultiSport.

 

Informacje i zapisy:

ttzawirowania@gmail.com

tel. 780 555 280

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61, lokal 101), w godz. 11.00-14.00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close