Wrocław/X CYRKULACJE: Maga Radłowska-Judd „Improwizacja w kontakcie” – ścieżka twórcza

Zdjęcie: Wrocław/X CYRKULACJE:  Maga Radłowska-Judd „Improwizacja w kontakcie” – ścieżka twórcza

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w X Wrocławskim Festiwalu Ruchu CYRKULACJE – święcie ruchu, tańca, jogi i sztuki. W tym roku, w dniach od 26 kwietnia do 1 maja, odbędzie się jubileuszowa 10. edycja pod nazwą Celebracja. Jedną ze ścieżek twórczych będą warsztaty Improwizacja w kontakcie, które poprowadzi Maga Radłowska-Judd. Ta ścieżka zajęć zaprasza uczestników przede wszystkim do spontaniczności i śmiałości w zakresie improwizacji kontaktowej, a także do poszerzenia słownictwa ruchu.

O warsztatach:

Warsztaty są otwarte zarówno dla tych, którzy doświadczyli już improwizacji kontaktowej, jak i dla nowych uczestników, dla aktorów, tancerzy i poszukiwaczy nowych form ruchu. Ćwiczenia są prowadzone tak, aby odpowiadały indywidualnym potrzebom i doświadczeniom uczestników. Zajęcia są energiczne, a prowadząca kładzie uwagę na lekkość i stabilność w „strukturze ciała”, podkreślając różne sposoby wykorzystania techniki KI w ruchu solo i z innymi.

Prowadząca o warsztatach:

Na warsztatach odwiedzimy to, co znane i stworzymy przestrzeń do nowych odkryć w kontakcie, dokonując przeglądu podstaw technicznych i poszerzając w bezpieczny sposób naszą strefę ryzyka. W szczególności będziemy badać punkty kontaktu; inwersję w solo i z partnerem (min. stanie na rękach, gwiazdy), siłę grawitacji, bezwładność i pęd, połączone ścieżki lotu i lądowania, akrobatyczne partnerowania oraz słuchanie i podążanie. Nauczymy się, jak oswoić dynamikę i wykorzystać ją na naszą korzyść, koncentrując się jednocześnie na znaczeniu pracy z oddechem. Na zajęciach pojawią się ćwiczenia z technik: acroyogi, floor work, release, bodywork i masażu.

Prowadząca:

Maga Radłowska-Judd – nauczycielka, performerka i choreografka. Absolwentka szkoły tanecznej The Place i Uniwesytetu Middlesex w Londynie. Na co dzień uczy technik release, floor work i improwizacji kontaktowej na Uniwersytecie Middlesex oraz w LCI, Chisenhale Dance Space i Trip Space w Londynie. Prowadzi warsztaty z improwizacji kontaktowej na festiwalach w Polsce i za granicą. Współpracowała z różnymi choreografami i teatrami tańca, m.in z: Jose Vidal Company, Animal Radio, Teatrem Tańca Two in One, Dance United, Teatrem Tańca Zawirowania, Bettiną Carpi, Danielem Kramerem, Frauke Requardt, Pawłem Matyasikiem i Nadarem Rosano. Obecnie tańczy w Dancing Strong Company i jest współzałożycielką TripCI Collectivew Londynie.

Zapisy: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Koszt: 440 zł

Karnet (Wybrane ścieżki twórcze / Wybrane lekcje otwarte / Wszystkie wydarzenia towarzyszące / Wieczorna Vinyasa joga / Laboratoria / Poranne rozruchy): 700 zł

Ścieżka twórcza to intensywny, pięciodniowy warsztat dla zamkniętej grupy osób. Warsztaty zorientowane są na pracę w procesie twórczym, pod okiem doświadczonego pedagoga.

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy, wieczorna joga i wydarzenia towarzyszące (koncerty, spektakle, jamy, dyskusje panelowe) – skierowane do wszystkich uczestników festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel.: 530 716 044 (Aga), 791 561 909 (Kuba)

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”

Partner główny: Miasto Wrocław, Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Patronat honorowy: Narodowe Centrum Kultury

Patroni medialni: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, TVP Wrocław, Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio Ram, Gazeta Wrocławska, Nasze Miasto, Teatralny.pl

Partnerzy: Czary w gary, Drzewo życia, Mentalny Ogród, Cantino

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Wrocław: Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32, w godz. 10.00-13.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close