Poznań/Malta 2015/Taniec: Polski Teatr Tańca „Hello, Stranger!” „Hello. And Goodbye”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2015/Taniec: Polski Teatr Tańca „Hello, Stranger!” „Hello. And Goodbye”

Hello. And Goodbye. Grafika: Mariusz Stryjecki

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas festiwalu Malta 2015 Polski Teatr Tańca zaprezentuje na dziedzińcu Szkoły Baletowej w sumie cztery spektakle. Jako drugi odbędzie się pokaz spektakli Hello, Stranger! i Hello. And Goodbye w choreografii Pawła Malickiego (2014).

Hello, Stranger!

„Inny jest tym, czym nie jest i czym musi uzupełnić swój brak. Inny opowiada o swoich potrzebach. Inny jest podobny do mnie, jest Innym Ja, ma podobne nogi, ręce, głos, mowę. Inny ma swoje „wnętrze”, swoją „głębię”. W swej „głębi” jest on niewyczerpalną „pełnią”, jest „bogactwem”, które się „przelewa”. Ale głębia ukazuje się i skrywa jednocześnie. Inność Innego wydobywa na jaw moją własną inność. Inność jest wzajemna. Inność zaskakuje, przynosi wciąż nowe niespodzianki, w całej przewidywalności jest nieprzewidywalna. Inny nie jest podmiotem, Innym JA (…), z którym mogę wejść we wspólnotę MY. Inny, którego napotykam, znajduje się w ruchu, co sprawia, że i we mnie budzi się świadomość możliwego ruchu. Muszę się otworzyć na samą inność Innego, znosząc własną inność. (…) Taka zmiana nie jest niczym więcej, jak konsekwentną zmianą punktu widzenia – z mojego na jego. Inny wymaga, aby stać się jego pokarmem, jego częścią składową, nim. Inny zadaje ból. Inny zbliża się, aby się „karmić mną”. Co mam począć? Odsunąć się czy poddać?”

Inny, ks. Józef Tischner

Trailer

Choreografia: Paweł Malicki
Muzyka: Alva Noto, Marino Marini, Nicola Porpora (wyk. Cecilia Bartoli), Grimes, Rebekah del Rio, G. F. Händel, DJ Mazz, Go Koyashiki, Bartosz Dziadosz
Reżyseria świateł: Ewa Garniec
Scenografia i kostiumy: Adriana Cygankiewicz
Aranżacja muzyki: Bartosz Dziadosz

Obsada z 22.11.2014, Festiwal Zawirowania, Teatr WARSawy, Warszawa: Artur Bieńkowski, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Josefine Patzelt, Adrian Radwański

Czas: 40 min

Hello. And Goodbye

„W Stworzeniu Adama Michała Anioła Bóg przekazuje Adamowi iskrę życia (…). Cały sens obrazu (…) zawierał się w dwóch monumentalnych ciałach, wyciągających do siebie ręce, których palce wskazujące niemal się stykają. Jest między nimi milimetr przestrzeni. I w tej próżni jest życie. Monumentalność obrazu i bogactwo szczegółów stanowią jedynie ramę, otoczkę, która jeszcze bardziej ma podkreślić tę minimalną pustkę, ten pusty punkt, który mieści w sobie wszystko.”

John Ajvide Lindqvist (Wpuść mnie)

„Mimo, że jest ona często postrzegana jako nicość, albo pewien brak, w rzeczywistości nie jest czarną dziurą, lecz raczej pojemnikiem, który wszystko łączy, umożliwia i ogarnia. Jej istotą jest bezpośrednio powstający wgląd, doświadczeniem wibrująca radość, a wyrażeniem się aktywna miłość.”
Lama Ole Nydahl

choreografia i taniec: Paweł Malicki

światła: Daniel Stryjecki

grafika: Mariusz Stryjecki

czas: 15 minut

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

Bilety: 15 zł

Bilet obejmuje dwa spektakle. Do nabycia również na stronie: bilety.ptt-poznan.pl oraz w impresariacie Polskiego Teatru Tańca (ul. Kozia 4).

Więcej

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:30

Poznań: Dziedziniec Szkoły Baletowej, ul. Gołębia 8

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close