Ludzie tańca

Zdjęcie: Josefine Patzelt

Wersja do druku

Udostępnij

Josefine Patzelt – ukończyła edukację wstępną na wydziale tańca w Musikhochschule w Kolonii oraz pobierała prywatne lekcje u Alexandry Kunz. Doświadczenie sceniczne zdobywała już podczas nauki w Modern Dance and Dancetheatre w Fontys Hogeschool voor de Kunsten w Tilburgu, w Holandii (ukończonej w 2011 roku). Pracowała m.in. Johanem Grebenem, Club Guy & Roni, Leine & Roeband, Adva Zakai, Aisling O’Coineen, The Trippin Angels, Paula C. Collins, Modern Dance Theatre, Photini Meletiadis. Ostatnio tańczyła w Tanzmoto Dance Company w Niemczech i brała udział w projekcie Sary Wiktorowicz w Burgenländische Tanztage Liz King w Austrii.

Od sezonu 2012/2013 tancerka Polskiego Teatru Tańca. Występuje w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Desert (chor. Paulina Wycichowska),Maathai (chor. Niels Claes), Hello, Stranger! (chor. Paweł Malicki)oraz Walk@ karnawału z postem, Tango z Lady M. iprojekcie jubileuszowym PTT – XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Conrad Drzewiecki – in memoriam iXL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Odcinek V, lata 1988-1992: Samotność Fausta, Szkoda, że cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska) orazCzterdzieści (chor. Jo Strømgren).

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close