Poznań/VII Festiwal Atelier PTT: „Hello, My Friend!” (chor. Paweł Malicki), „Need Me” (chor. Andrzej Adamczak), „SUMO” (chor. Agnieszka Fertała)

Zdjęcie: Poznań/VII Festiwal Atelier PTT: „Hello, My Friend!” (chor. Paweł Malicki), „Need Me” (chor. Andrzej Adamczak), „SUMO” (chor. Agnieszka Fertała)

SUMO. Fot. Magdalena Witucka

Wersja do druku

Udostępnij

W programie pierwszego dnia VII Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca znajdą się premierowe pokazy przedstawień Agnieszki Fertały, Pawła Malickiego i Andrzeja Adamczaka. Program: Hello, My Friend! (chor. Paweł Malicki), Need Me (chor. Andrzej Adamczak), SUMO (chor. Agnieszka Fertała).

Hello, My Friend!

Bardzo trafną narracją do spektaklu Hello, My Friend!, jak i po części inspiracją do  tematu jest cytat ze Sławomira Mrożka:
„Nie lubię męskości… Określenie „zniewieściały” jest w gruncie rzeczy określeniem pochlebnym. Oznacza ono, że dany osobnik często się myje, nie lubi zabijać ludzi, zdolny jest do współczucia, nie lubi wrzeszczeć i pchać się, żeby udowodnić swoją ważność”.

W Hello, My Friend!, stanowiącym kontynuację zeszłorocznego Hello Stranger! Paweł Malicki podejmuje temat mężczyzn i męskości oraz związanych z nimi stereotypów i przekłamań. Koncentruje się na analizie reguł zachowań i współzależności panujących w męskich grupach. Paweł Malicki nie ucieka od obnażania ich niedoskonałości, gdyż jak powszechnie wiadomo – nie ma ludzi idealnych, zwłaszcza mężczyzn.

choreografia: Paweł Malicki
tańczą: Artur Bieńkowski, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Paweł Malicki

Need Me

Dwa pierwiastki uwięzione w jednym ciele – rywalizacja, adoracja i pokaz siły przenikają się z dążeniem do wspólnego celu. Czy możemy istnieć bez naszego ego? Jak bardzo pomaga nam ono utrzymać wrażenie trwałości i integralności własnej tożsamości? Jak silnie jesteśmy z nim związani, czy potrafimy je modyfikować i  współpracować z nim?

choreografia: Andrzej Adamczak
tańczą: Andrzej Adamczak, Katarzyna Rzetelska

SUMO

W spektaklu Agnieszki Fertały klasyczny ring zostaje zastąpiony przez scenę. Tancerze, niczym zawodnicy sumo, zmagają się z przeciwnościami losu, próbując zachować „sportowe zasady”, choć co chwilę dopada  ich nieodparta ochota, by zrobić coś daleko wykraczającego poza reguły fair-play. Kto z nich pierwszy straci kontrolę? Co zrobi sędzia? Co na to publiczność?

choreografia: Agnieszka Fertała
muzyka: Ondekoza, Nigakute Amai Mizu, Umekichi, tradycyjna muzyka japońska
tańczą: Agata Ambrozińska-Rachuta, Agnieszka Fertała, Daniel Stryjecki

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: MP2, Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close