Ludzie tańca

Zdjęcie: Adrian Radwański

Wersja do druku

Udostępnij

Adrian Radwański – tancerz. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Jako uczeń odbył praktyki sceniczne w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Tańczył m.in. w spektaklach Dziadek do orzechów i Romeo i Julia. Jest dwukrotnym finalistą Konkursu Baletowego w Gdańsku oraz finalistą polskich eliminacji Eurowizji Dla Młodych Tancerzy. W roku 2013 otrzymał nagrodę specjalną i wyróżnienie za choreografię na SoloDuo Dance Festival w Budapeszcie. Od maja 2014 związany etatowo z Polskim Teatrem Tańca. Występuje w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Desert (chor. Paulina Wycichowska), Dobrze, że tu jesteś, LAMENT. Pamięci Tadeusza Różewicza (chor. Ewa Wycichowska), Hello, Stranger! (chor. Paweł Malicki), Open Field (chor. Nadar Rosano), Sanatorium (chor. Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta) oraz Czterdzieści (chor. chor. Jo Strømgren). W ramach IX edycji Atelier 2016 powstał jego spektakl debiutancki UNIOSOno.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close