Poznań: Polski Teatr Tańca/Andrzej Adamczak „Need me”

Zdjęcie: Poznań: Polski Teatr Tańca/Andrzej Adamczak „Need me”

Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Czy możemy istnieć bez naszego „ego”? Jak bardzo pomaga nam ono utrzymać wrażenie trwałości i integralności własnej tożsamości? Jak silnie jesteśmy z „ego” związani, czy potrafimy je modyfikować i z nim współpracować?

premiera: 25 kwietnia 2014, MP2, Poznań

choreografia: Andrzej Adamczak

wykonanie: Andrzej Adamczak, Katarzyna Rzetelska

muzyka: The Knife, Yazoo, Amon Tobin, Ellen Allien

kostiumy: Mariusz Szmytkowski

światło: Andrzej Adamczak

realizacja światła: Mariusz Porada

Andrzej Adamczak – ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, Pedagogikę Baletu na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Był solistą baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Teatru DNA przy Operze na Zamku w Szczecinie. W roku 2001 związał się z Polskim Teatrem Tańca, gdzie obecnie jest I solistą. Tańczył w repertuarze klasycznym, neoklasycznym i charakterystycznym, ale wybrał taniec współczesny, w którym realizuje się jako wykonawca i choreograf. Występuje w całym repertuarze Polskiego Teatru Tańca, m.in. w choreografiach Ewy Wycichowskiej, Ohada Naharina, Yossi Berga, Jacka Przybyłowicza, Istvana Yuhos-Putto, Thierry’ego Vergera
i Jo Strømgrena. Dwukrotnie (2003 i 2005) otrzymał główną nagrodę za najlepszą choreografię współczesną na Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku. Zrealizował wiele spektakli dla Atelier Polskiego Teatru Tańca: m.in. JA-JO (2002), …szparagijem (2002), Wchodzę (2004), Scan (2006), Trzy siostry – Wyobrażenie (2009), Need Me (2014) i Polskiego Teatru Tańca: Chopin – Fresh Fruits (2010), Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach (Teatr Wielki w Łodzi we współpracy z PTT, 2011), Volta do muzyki Iwo Borkowicza („Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych” Instytutu Muzyki i Tańca, 2013).

www.andrzejadamczak.pl

Z okazji jubileuszu pięćdziesięciolecia istnienia Teatru Ósmego Dnia bilety kosztować będą 1zł (do nabycia w kasach teatru).

Pokaz spektaklu Need me odbywa się w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014.

Logo PPT 2014 (miniaturka)

Partner:

Logo IMIT (miniaturka)

Więcej na stronie: www.polskaplatformatanca.pl

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close