Poznań/VIII Festiwal Atelier PTT: Daniel Stryjecki „Efekt halo”, Paweł Malicki „Hello, My Friend!”

Zdjęcie: Poznań/VIII Festiwal Atelier PTT: Daniel Stryjecki „Efekt halo”, Paweł Malicki „Hello, My Friend!”

Hello, my friend! Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Atelier to święto tańca, podczas którego prezentowane są publiczności premierowe spektakle młodych artystów Polskiego Teatru Tańca. Drugiego dnia Festiwalu publiczność będzie mogła obejrzeć multimedialny spektakl Daniela Stryjeckiego Efekt halo oraz przedstawienie Hello, My Friend! w choreografii Pawła Malickiego, nieprzypadkowo nawiązujące tytułem do nachodzącej premiery tego artysty Hello. And Goodbye.

Hello, My Friend!

Bardzo trafną narracją do spektaklu Hello, My Friend!, jak i po części inspiracją do tematu jest cytat ze Sławomira Mrożka:
„Nie lubię męskości… Określenie „zniewieściały” jest w gruncie rzeczy określeniem pochlebnym. Oznacza ono, że dany osobnik często się myje, nie lubi zabijać ludzi, zdolny jest do współczucia, nie lubi wrzeszczeć i pchać się, żeby udowodnić swoją ważność”.

Spektakl jest nawiązaniem do zeszłorocznego przedstawienia Pawła Malickiego Hello, Stranger!, jest to kolejna  jego odsłona. W Hello, My Friend! choreograf podejmuje temat mężczyzn i męskości oraz związanych z nimi stereotypów i przekłamań. Koncentruje się na analizie reguł zachowań i współzależności panujących w męskich grupach. Paweł Malicki nie ucieka od obnażania ich niedoskonałości, gdyż jak powszechnie wiadomo – nie ma ludzi idealnych, zwłaszcza mężczyzn.

Spektakl skierowany jest do widzów dorosłych.

choreografa: Paweł Malicki
muzyka: Asaf Avidan, Bloodstone, Las Hermanas Goggi, Boris Kovac & Ladaaba Orchestra, Elvis Presley, La Lupe, Nada Malanima, The Black Keys, Alva Noto
tańczą: Artur Bieńkowski, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Paweł Malicki (oraz Agnieszka Fertała, Josephine Patzelt, Marcin Motyl, Daniel Stryjecki)
aranżacja muzyki: Daniel Stryjecki
kostiumy, scenografia: Paweł Malicki
premiera: 25 kwietnia 2014,MP2 w Poznaniu
czas trwania: 26 min.

Efekt halo

Nowy multimedialny spektakl taneczny Daniela Stryjeckiego, podejmujący problem automatycznego przypisywania cech na bazie powierzchownego wrażenia.

choreografia i video: Daniel Stryjecki
muzyka: The Glitch Mob
tańczą: Agnieszka Fertała, Paulina Jaksim, Paulina Wycichowska
premiera: 9 maja 2014, Scena Wspólna

Bilety na spektakle można nabywać w impresariacie PTT oraz na stronie: http://bilety.ptt-poznan.pl/

Cena biletów: 15/30 zł

Więcje informacji: http://www.ptt-poznan.pl/atelier-20151/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Poznań: Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1/ ul. Za Cytadelą.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close