Kielce/XV Festiwal Tańca Kielce 2015/Polski Teatr Tańca „Album z tego świata” i „Efekt halo”

Zdjęcie: Kielce/XV Festiwal Tańca Kielce 2015/Polski Teatr Tańca „Album z tego świata” i „Efekt halo”

Moja ławeczka! Fot. B. Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: Album z tego świata (chor. Ewa Wycichowska) i Efekt halo (chor. Daniel Stryjecki) w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca, który odbędzie się w ramach XV Festiwalu Tańca Kielce.

Album z tego świata

Wznowienie spektaklu, który Ewa Wycichowska zrealizowała w 1992 roku, we współpracy ze znakomitymi poznańskimi artystami: Krzesimirem Dębskim (muzyka) i Jolą Załecką (kostiumy). Motywem organizującym koncepcję inscenizacyjną Albumu…  jest tekst wiersza Stanisława Barańczaka Widokówka z tego świata, który staje się nie tylko literacką wykładnią dziejącego się na scenie choreograficznego dramatu. Co niemniej istotne rytm obecnego na scenie słowa jest jednocześnie melodią kroku, gestu, zastygnięcia w bezruchu, postaci spektaklu. Powracający jak litania tekst: „szkoda, że Cię tu nie ma” to sens  prywatnego i zbiorowego wyznania, nasyconego tęsknotą za czasem przeszłym, śladem pamięci, w którym realność świata doczesnego przenika się z mistyką.

choreografia: Ewa Wycichowska
muzyka: Krzesimir Dębski

Efekt halo

W multimedialnym spektaklu tanecznym Daniel Stryjecki podejmuje problem automatycznego przypisywania cech na bazie powierzchownego wrażenia.

Trailer

choreografia i video: Daniel Stryjecki
muzyka: Krzysztof Penderecki

premiera: 9 maja 2014, Scena Wspólna

Bilety w cenie 30, 35, 40zł do nabycia w kasie KTT, Pl. Moniuszki 2B, tel. 41 367 67 12

Program festiwalu

Więcej

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Kielce: Duża Scena KTT, Plac Moniuszki 2B

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close