Poznań/Co z tym tańcem? Prezentacje przed-platformowe 2012: Polski Teatr Tańca „Double trouble”

Zdjęcie: Poznań/Co z tym tańcem? Prezentacje przed-platformowe 2012: Polski Teatr Tańca „Double trouble”

Fot. Cezary Adamski

Wersja do druku

Udostępnij

Początkową inspiracją do powstania spektaklu były prace amerykańskiej artystki Barbary Kruger, związanej z konceptualizmem i sztuką zaangażowaną. Kruger przedstawia w swoich kolażach przedrukowane z prasy wizerunki bohaterów zbiorowej wyobraźni, nanosząc na nie prowokujące napisy, takie jak zdanie „not stupid enough” widniejące na zdjęciu roześmianej Marilyn Monroe. Manipulacja, gra, układanka to słowa klucze, które łączą spektakl Karoliny Wyrwał z twórczością amerykańskiej artystki. Twórczyni Double Trouble pyta na ile obowiązująca moda, osobiste przekonania i preferencje zmieniają obraz tego co widzimy? Czy możliwe jest znalezienie wspólnego mianownika, jeśli dwie osoby patrząc na ten sam przedmiot widzą zupełnie co innego? Ostatecznie postrzeganie zawsze wiąże się ze zniekształcaniem, a kreowanie ideału z mistyfikacją. W spektaklu Double Trouble zostaną wykorzystane kostki smart wireless, służące do kontrolowania i tworzenia dźwięku na żywo. Sterowane za pomocą dotyku tancerek stworzą one niecodzienny interfejs muzyczny.

 

Kostki smart wireless zostały zaprojektowane w Belgii przez Berta Schiettecattedo do pracy z oprogramowaniem typu live performance, (takich jak Ableton Live). Są rodzajem elektronicznego instrumentu muzycznego, składającego się z kolekcji bezprzewodowych inteligentnych obiektów, które wykrywają nawzajem swoją pozycję i orientację. Na co dzień używane są przez DJów. W spektaklu Double Trouble pojawią się po raz pierwszy w przestrzeni teatralnej.

choreografia Karolina Wyrwał
asystent choreografa Małgorzata Mielech
programowanie dźwięku / muzyka Paul Tinsley (UK)
scenografia / kostiumy Zofia Jakubiec
realizacja świateł Arkadiusz Kuczyński
tańczą Urszula Bernat i Katarzyna Kulmińska

Wejściówki w cenie 5zł do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia 3

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close