
Fot. Lawick Muller
Fot. Lawick Muller
Tytuł utworu wyraża ideę wykorzystania tańca jako narzędzia do opowiadania konkretnych historii ludzkiego życia. Projekt poszukuje wspólnej płaszczyzny dla potrzeby zachowania abstrakcyjnego charakteru języka ruchu i poszczególnych narracji pochodzących od postaci tworzonych przez wykonawców. Postaci te to bajarze, mistrzowie ceremonii, komicy i klauni, lub połączenia tych typów, upoważnionych do zabawiania i pouczania publiczności. Dzieje się to głównie poprzez sublimację ich osobistych doświadczeń przechowywanych w ich fizyczności.
Ewa Garniec (lata 80.) jest reżyserem światła. Od kilku lat tworzy oświetlenie teatralne w Polsce i za granicą. Współpracowała z Teatrem Rozmaitości (TR Warszawa) tworząc oświetlenie koncertów, wystaw i spektakli. Była asystentką jednej z najsłynniejszych reżyserek światła na świecie, Felice Ross. Za najbardziej inspirującą uznaje pracę z Grzegorzem Jarzyną, Anną Augustynowicz, Grażyną Kanią i Michałem Zadarą. Od 2004 r. współpracuje z Theatergroup TRAVA. W 2005 r. została zaproszona do udziały w Interdyscyplinarnym Laboratorium dla Choreografów Move The Mount w Jagniątkowie. Jest współzałożycielką KONCENTRAT Artistic Group (działającej od 2005 r.).
Petra Korink jest scenografką i projektantką kostiumów. Urodziła się w Hengelo, w Holandii i studiowała projektowanie tkanin na Akademie voor industriele vormgeving w Eindhoven oraz scenografię w Hochschule für Bildende Künste w Hamburgu. Współpracowała m.in. z Ute Rauwald, Willibrordem Keesenem, Christophem Schlingensiefem, Katką Schroth, Moniką Dobrowlańską, Ernstem Stötznerem i Ingą Levant. Pracowała m.in. w Schauspielhaus Bochum, Bremer Theater, Berliner Volksbühne, Deutsches Theater Berlin i Saarländisches Staatstheater w Niemczech oraz w Noord Nederlands Toneel Groningen w Holandii i Poznańskim Teatrze Wielkim.
Raphael Rogiński jest gitarzystą, kompozytorem, performerem, improwizatorem i animatorem kultury studiującym jednocześnie folklor muzyczny. Studiował jazz i muzykę klasyczną oraz teorię muzyki i muzykologię. Jego zespół Debka Rafiah gra dawną muzykę izraelską. Działając przede wszystkim na swoich własnych warunkach daje koncerty solowe i prowadzi różne zespoły. Jego obecne muzyczne projekty to Shofar, Cukunft, Wovoka, Debka Rafiah i Ectoplasma, a także Nefesh (muzyka śródziemnomorska), Falashmura (żydowska muzyka afrykańska), duet Sisters z DJ Lenarem oraz występy solowe.
koncept i choreografia: Rafał Dziemidok
światło i przestrzeń: Ewa Garniec
muzyka: „Bach Bleach”, Raphael Rogiński
kostiumy: Petra Korink
wykonawcy: Rafał Dziemidok, Ewa Garniec
zespół realizatorski: Cilgia Gadola, Raisa Kröger, Christophe Knoch, Marta Zientkowska
produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Poznań; Mica/Moca, Berlin; La Briqueterie, Val de Marne
Utwór wyprodukowano podczas rezydencji organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca, Mica Moca Project Berlin i Uferstudios.
Dodatkowe wsparcie finansowe: Instytut Adama Mickiewicza
Pokaz dofinansowany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Co z tym tańcem? 2013.