
fot. Teatr ROZBARK
fot. Teatr ROZBARK
W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2019 i Polskiej Sieci Tańca 2019 Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na pokaz spektaklu Rozkosz Teatru ROZBARK z Bytomia. Jest to spektakl dla widzów 15+. W spektaklu pojawia się nagość.
O spektaklu:
Co by się stało z człowiekiem, z rodzajem ludzkim, wyposażonym w „najostrzejszy”, „największy” apetyt na przekraczanie kolejnych granic oraz coraz bardziej ekscytujących, rozkosznych wrażeń i doznań – gdyby nie kulturowe obwarowania: normy, nakazy, zakazy, ustawy, różnego pochodzenia moralne i etyczne regulacje?
Rozkosz w kulturze, red. Aleksandra Giza, Łukasz Wróblewski
Najeść się, nażreć, „nażyć”, obkupić, żeby urwać z doczesności jak najwięcej. Więcej mocy, więcej cali, więcej paneli, więcej pikseli, więcej złota, więcej żarcia, więcej, więcej, więcej… Fałsz przeczy pięknu, a jednak dajemy się nabrać. Wraz z trwaniem spektaklu bohaterowie coraz bardziej będą obnażać swoją naturę, odsłaniać wypełniającą ich od wewnątrz brzydotę.
ONI – będą powoli zrzucać swe maski:
Mówiąc – bez zrozumienia
Jedząc – bez opamiętania
Tańcząc – bez rytmu
Myśląc – o sobie
I Niszcząc – innych.
Ile Diabła w Aniele, tyle Zwierzęcia w Człowieku.
A jeśli na scenie w którymś momencie naprawdę pojawi się dzikie zwierzę – przyjdzie zadać pytanie – co widzimy naprawdę…?
recenzja Magdaleny Mikrut-Majeranek
Choreografia: Jakub Lewandowski
Asystentka choreografa: Dominika Wiak
Scenografia i kostiumy: Jakub Lewandowski
Muzyka: Michał Lis
Reżyseria świateł: Paweł Murlik
Tańczą: Dominika Wiak, Wojciech Furman, Daniel Leżoń, Oscar Mafa, Paweł Urbanowicz, Michał Woźnica
czas trwania: 60 min
Spektakl został zakwalifikowany do selekcji finalnej w konkursie na prezentację w ramach Polskiej Platformy Tańca 2019.
Więcej informacji: http://www.teatrrozbark.pl/
Bilety online: https://biletyna.pl/event/index/?q=spacer
Jakub Lewandowski
Stypendysta Centre Chorégraphique National de Montpellier we Francji. Absolwent Pedagogiki Artystycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2010 roku uhonorowany przez Marszałka Województwa Śląskiego Nagrodą Artystyczną dla Młodych Twórców. W 2011 roku został laureatem Stypendium Artystycznego w Dziedzinie Kultury Województwa Śląskiego. Na stałe współpracuje z reżyserami: Radosławem Rychcikiem, Magdaleną Piekorz, Nikołajem Koladą, Moniką Strzępką, Robertem Talarczykiem. Autor choreografii do kilkudziesięciu spektakli w operach i teatrach dramatycznych w Polsce i za granicą.
Tego wieczoru, o godz. 18.30 będzie można zobaczyć jeszcze jeden spetakl w ramach Polskiej Sieci Tańca: ONE Patryka Durskiego, Katarzyny Kani, Piotra Stanka, Katarzyny Ustowskiej. więcej
***
Polska Sieć Tańca to pierwsza, sformalizowana sieć centrów wspierających sztukę tańca, opierająca się na współpracy dwunastu ośrodków w całej Polsce. Sieć wspiera cyrkulację rodzimych produkcji oraz wymianę artystyczną w naszym kraju, a jej otwartość zarówno na instytucjonalne teatry, jak i na niezależnych twórców, daje szansę na zaprezentowanie polskiej sztuki tańca w całej jej różnorodności.
W 2019 roku PST tworzą centra założycielskie Sieci: Lubelski Teatru Tańca, Kielecki Teatr Tańca, Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Krakowskie Centrum Choreograficzne, program Stary Browar Nowy Taniec, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, oraz nowi partnerzy: Fundacji Polka dot, Centrum Sztuki Mościce, Krotoszyński Ośrodek Kultury, Suwalski Ośrodek Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Centrum Sztuki Tańca we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury.
Kierownikiem i pomysłodawcą Polskiej Sieci Tańca jest Maciej Kuźmiński.
Głównym organizatorem Polskiej Sieci Tańca od 2019 roku jest Instytut Muzyki i Tańca.
Więcej informacji na stronie: www.pst.info.pl
Kalendarz wydarzeń