Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury

Zdjęcie: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne funkcjonuje w strukturach Nowohuckiego Centrum Kultury.

Krakowskie Centrum Choreograficzne zostało powołane z dniem 1 stycznia 2014. Funkcjonuje jako samodzielny dział Nowohuckiego Centrum Kultury. Założycielem KCC był Eryk Makohon. Obecnie funkcję kierownika pełni Agata Syrek.

Krakowskie Centrum Choreograficzne działa w skali lokalnej, miejskiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, jako centrum myśli, edukacji i kreacji twórczej na płaszczyźnie sztuki tańca. Służy prezentacji, promocji i profesjonalizacji tańca, ze szczególnym uwzględnieniem tańca współczesnego. Centrum otwiera swoją przestrzeń dla artystów niezależnych, poprzez stwarzanie odpowiednich warunków do pracy oraz umożliwianie realizacji własnych projektów. Wspiera ogólnopolski i międzynarodowy obieg spektakli tanecznych, poprzez regularną prezentację najnowszych produkcji krajowych i zagranicznych. Szczególną troską obejmuje artystów, absolwentów zawodowych szkół tanecznych, rozpoczynających niezależną pracę artystyczną i podejmujących własne próby choreograficzne.

Działalność Krakowskiego Centrum Choreograficznego obejmuje płaszczyznę artystyczną, edukacyjną, organizacyjną i impresaryjną. Zmierza do animowania życia tanecznego w Krakowie i w Polsce, także poprzez realizację wspólnych projektów z innymi krakowskimi i małopolskimi, a także ogólnopolskim jednostkami kultury, nauki i sztuki (m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim, Wydziałem Teatru Tańca krakowskiej PWST, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutem Muzyki i Tańca oraz władzami samorządowymi miasta i województwa), jak również poprzez współpracę z ośrodkami związanymi z zawodową sztuką tańca w Polsce i za granicą, w tym z innymi Centrami Choreograficznymi.

Działalność Centrum skierowana jest zarówno do środowiska tańca, amatorów, profesjonalistów, jak i artystów innych dyscyplin sztuki, takich jak teatr, video-art, plastyka czy literatura oraz teoretyków i krytyków tańca, a także szerokiego grona odbiorców, obejmującego wszystkie grupy wiekowe.

powiązane

Ludzie

Eryk Makohon

Eryk Makohon

Krakowskie Centrum Choreograficzne funkcjonuje w strukturach Nowohuckiego Centrum Kultury. Krakowskie Centrum Choreograficzne zostało powołane z dniem 1 stycznia 2014. Funkcjonuje jako samodzielny dział Nowohuckiego Centrum Kultury. Założycielem KCC był

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close