Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury

Zdjęcie: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury

Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne (KCC) funkcjonuje w strukturach Nowohuckiego Centrum Kultury (miejskiej instytucji kultury), jest miejscem powołanym do pracy w obszarze tańca współczesnego. Poprzez regularne i wielowymiarowe aktywności kreuje czasoprzestrzeń dla pełnego doświadczania ciała i ruchu. Organizuje festiwale, konkursy, pokazy spektakli gościnnych oraz własnych produkcji, rezydencje, warsztaty, regularne lekcje tańca i różnorakie spotkania. Centrum wspiera twórców i edukuje tancerzy, buduje publiczność spektakli tanecznych i rozwija współpracę z innymi ośrodkami w Polsce i na świecie.

Od początku działalności w 2014 roku Krakowskie Centrum Choreograficzne organizowało takie wydarzenia jak: konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC!, Festiwal Tańca Współczesnego SPACER, BalletOFFFestival, KCC Dance Intensive (FIZYCZNYzGAGAcamp), Krakowski Festiwal Tańca. Centrum angażuje się również w szersze projekty, m.in. Polską Sieć Tańca oraz International Contemporary Dance Collective (iCoDaCo).

powiązane

Ludzie

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close