Kraków/Krakowskie Centrum Choreograficzne: Warsztat Contemporary Ballet z Łukaszem Ziębą

Zdjęcie: Kraków/Krakowskie Centrum Choreograficzne: Warsztat Contemporary Ballet z Łukaszem Ziębą

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza tancerzy średniozaawansowanych i zaawansowanych na dwudniowe warsztaty taneczne z Łukaszem Ziębą, tancerzem zespołu Aspen Santa Fe Ballet w USA. Uczestnicy warsztatów pracować będą nad techniką contemporary ballet, techniką opierającą się na zasadach tańca klasycznego, ale wzbogaconą o – pochodzące z tańca współczesnego – relację ciała z podłożem i świadomość grawitacji.

Koszt: 160 zł przy zgłoszeniu i wpłacie do 15 września, 190 zł przy zgłoszeniu i wpłacie po 15 września

Kontakt: kcc@nck.krakow.pl

Karta zgłoszenia i regulamin dostępne na stronie: http://goo.gl/RyoOxk

Łukasz Zięba – absolwent programu stypendialnego szkoły The Ailey School w Nowym Jorku działającej pod Alvin Ailey American Dance Theatre, gdzie również należał do Ailey Students Performance Group. Przed rozpoczęciem kariery tanecznej, trenował gimnastykę sportową. Ukończył dwuletni Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w dziedzinie tańca jazzowego, otrzymując Certyfikat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Krakowską Akademię Tańca pod dyrekcją Moniki Myśliwiec, otrzymując Państwowy Dyplom Związku Artystów Scen Polskich. W Polsce występował w Sonacie Belzebuba w Teatrze Stu w reżyserii  Krzysztofa Jasińskiego oraz choreografii Piotra Galińskiego, współpracował z Teatrem Tańca DF, Teatrem Tańca Caro Dance, Baletem Krakowskiej Akademii Tańca oraz Kieleckim Teatrem Tańca w tournée po Niemczech z Przygodami Pinokia w choreografii Beate Vollack. Zwyciężył Dance World Cup w Villach (Austria) oraz zdobył Best Solo Open Dance All Categories Award. Jest finalistą czwartej edycji You Can Dane – Po Prostu Tańcz oraz choreograf ósmej edycji You Can Dance. Współpracując wielokrotnie z Jonathanem Huorem w Zurychu, tańczył m.in. na otwarciu FIFA World Congress. W Stanach Zjednoczonych przebywa od 2012 roku. Brał udział w warsztatach Complexions Contemporary Ballet, pracując z Dwightem Rhodenem oraz Desmondem Richardsonem, uczestniczył w projekcie zespołu Cedar Lake Contemporary Ballet Chess 360 Installation w chor. Sidi Larbi Cherkaoui, Andonisa Foniadakisa oraz członków zespołu Cedar Lake. W 2014 roku w ramach IV edycji programu Instytutu Muzyki i Tańca Wspieranie aktywności międzynarodowej wziął udział w Springboard Danse Montreal, tańcząc w choreografiach Sylvain Emard, Helen Simoneau, Shannon Gillen oraz Banning Bouldin. Aktualnie jest tancerzem zespołu Aspen Santa Fe Ballet, występuje na międzynarodowych scenach, tańczy w baletach choreografów takich, jak: Jiří Kylián, Jorma Elo, Cayetano Soto, Alejandro Cerrudo czy Nicolo Fonte. Występował również w Metropolitan Opera w Nowym Jorku przez dwa sezony gdzie współpracował z dyrektorami takimi, jak: Arthur Pita i Susan Stroman. Jako freelancer w Nowym Jorku pracował z Emery Lecrone Dance, ZEST Collective, Terra Firma Dance Theatre, DASH Ensemble, Julią Gleich. Jako choreograf wystawiał swoje prace w Nowym Jorku podczas XVII International Chopin & Friends Festival. Jego choreografia Disconnect zakwalifikowała się do festiwalu Global Harmony w Ailey Citigroup Thetare.

Strona Aspen Santa Fe Ballet

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Kraków: Krakowskie Centrum Choreograficzne, al. Jana Pawła II 232, godz. 11.00-14.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close