Kraków/Festiwal Tańca Współczesnego SPACER 2014: Oskar Malinowski „coś/ktoś”

Zdjęcie: Kraków/Festiwal Tańca Współczesnego SPACER 2014: Oskar Malinowski „coś/ktoś”

Fot. Krzysztof Kadis

Wersja do druku

Udostępnij

Jako wydarzenie towarzyszące tegorocznej edycji Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER odbędzie się pokaz spektaklu Oskara Malinowskiego coś/ktoś. Coś/ ktoś stanowi podjęcie ostatecznego rozrachunku ze wspomnieniami i ze swoją dorosłością. Oskar Malinowski opowiada historię dorastania w rodzinie alkoholowej, radzenia sobie z dualnością swojej osobowości i ze wstydem, wzrastającym buntem i poczuciem niesprawiedliwości. Właśnie teraz, kiedy bohater gotów jest na szczere spojrzenie wstecz i bez udawanej siły, na publiczne obnażenie mocno przeżywanego wspomnienia, które w tak autorytarny, bezkompromisowy i nie pytający o zgodę sposób wpłynęło na kształt jego tożsamości.

Coś/ktoś powstał na podstawie noweli Samuela Becketta Wydalany oraz własnych doświadczeń autora związanych z syndromem DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików).

Z recenzji:

„Bohater utożsamia się z Maskotką (jedna z postaw prezentowanych przez osoby z syndromem DDA – Dorosłe Dzieci Alkoholików) […] Razem z Maskotką przeżywamy jej dramat, sprzeczność tego, czego doświadcza, czujemy jej pozorną siłę przechodzącą w intymną bezsilność i wstyd.” (Monika Krawczak)

Program festiwalu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Glaeria CENTRUM NCK

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close