Kraków/Noc Teatrów 2017: Grupa Wokół Centrum „Płaczki” (wersja uliczna)

Zdjęcie: Kraków/Noc Teatrów 2017: Grupa Wokół Centrum „Płaczki” (wersja uliczna)

Fot. Marta Ankiersztejn/ © Instytut Muzyki i Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza do wspólnego świętowania Nocy Teatrów w Krakowie. W ramach wieczoru Grupa Wokół Centrum zaprezentuje uliczną wersję spektaklu Płaczki w choreografii Agaty Moląg.

Wstęp wolny!

O spektaklu:

Beksa.

Płacze-nie-becze!

Że aż tchu brak.

Takie życie.

Taki zawód.

Czasem po prostu nie chce się z nikim gadać.

Czasem ból jest zbyt silny.

Wszystko się już stało, tego już nie zmienisz.

Rycz!

I daj żyć innym.

Profesjonalnie. Na pokaz.

Lament. Histeria. Szloch.

Że och!

Martwisz się czasem, czy „Twoje życie coś znaczy”? Co po sobie zostawisz? I kto za Tobą zapłacze? Nic się nie martw! Załatwi się. Takich.

tańczą: Grupa Wokół Centrum – Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec

oraz Anna Chmiel-Kowalska, Kinga Lis, Justyna Wójcik

koncepcja i choreografia: Agata Moląg

Grupa Wokół Centrum – kolektyw artystyczny działający w ramach Krakowskiego Centrum Choreograficznego – Nowohuckiego Centrum Kultury. Idea powstania Grupy wyrosła z głębokiej potrzeby współpracy z innymi twórcami, zrzeszonymi lub niezależnymi, owocującej bogactwem inspiracji i różnorodnością w budowaniu scenicznego przekazu. Trzon Grupy stanowią tancerki Centrum, trenujące ze sobą regularnie w stałym składzie: Agata Moląg, Monika Świeca i Marta Wołowiec. To one, w zależności od koncepcji, zapraszają do współpracy zagranicznych gości, niezależnych lub zrzeszonych twórców, tancerzy, performerów czy aktorów. Artystki wierzą, że tylko spotkania, a czasem nawet zderzenia odmiennych estetyk ruchowych i  poglądów na sztukę, budują nową jakość. Interesuje je to, co powstaje na styku. Wymiana inicjuje kreatywny rozwój, a poznawanie tego, co odmienne, pozwala na stopniowe klarowanie się własnego języka scenicznego wyrazu. Czerpią z tego, co prywatne, niesceniczne i parateatralne. Artyzmu szukają w prostocie, przekazu w cytatach z życia, a smaku i waloru w ruchu. Nigdy nie zapominają o tym, że są tancerkami, a więc ruch jest ich głównym narzędziem. Pierwszą deklaracją artystyczną była premiera spektaklu Makia w wykonaniu Marty Wołowiec i Moniki Świecy w choreografii Agaty Moląg. Obecnie w repertuarze Grupy znajduje się również spektakl Płaczki, który prezentowany jest w wersji studyjnej oraz ulicznej. Grupa Wokół Centrum sprawuje opiekę nad wydarzeniami i obszarem działań edukacyjnych w KCC: tworzy program Małego Teatru Ruchu, Pracowni METAfizyczna oraz program warsztatów i kursów, produkuje własne spektakle, realizuje projekty artystyczne, nawiązuje kontakty i poszukuje zagranicznych partnerów.

 

Więcej informacji o Grupie: http://kcc.nck.krakow.pl/?v1=cms&v2=2&dzial=grupa_wokol_centrum&v3=o_grupie

Program Nocy Teatrów 2017: http://krakowskienoce.pl/noc_teatrow2017/210303,0,1,program.html

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Kraków: Rynek Główny (od strony Ratusza).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close