Kraków: Wydział Teatru Tańca AST „Flying Fish” – chor. Ferenc Fehér

Zdjęcie: Kraków: Wydział Teatru Tańca AST „Flying Fish” – chor. Ferenc Fehér

Wydział Teatru Tańca AST „Flying Fish” – chor. Ferenc Fehér. Fot. J. Banduch

Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na spektakl dyplomowy studentów bytomskiego Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych pt. Flying Fish. Choreografię do widowiska stworzył uznany węgierski artysta Ferenc Fehér.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl, w którym występuje aż 27 tancerzy, opowiada o latających rybach, które rodzą się i współistnieją, poruszają się, skaczą i latają razem. Całość została doprawiona  odrobiną humoru.

Ferenc Fehér to bardzo doświadczony węgierski tancerz i choreograf, który prezentował swoją twórczość na całym świecie. Sztuki wystawiał m.in. w USA, Izraelu, Meksyku, Japonii oraz Rosji. Polska i bytomska scena również jest mu bliska. Choreografie Fehéra prezentowane były podczas Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej. Artysta słynie z unikatowego podejścia do ruchu, w którym przenikają się różne style.

Flying Fish

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie
Premiera: 29 maja, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

Realizatorzy:

Choreografia: Ferenc Fehér
Asystent choreografa: Paweł Urbanowicz
Opracowanie muzyczne: Ferenc Fehér
Reżyseria oświetlenia: Michał Wawrzyniak
Realizacja oświetlenia: Michał Wawrzyniak
Realizacja dźwięku: Szymon Schaefer
Obsługa sceny: Marian Pawski, Krzysztof Kowolik
Koordynacja, promocja: Agnieszka Czichy

Obsada: Patryk Balicki, Sara Bocheńska, Olga Bury, Ewelina Cieśla, Tomasz Copik, Rafał Gajek, Bartosz Goździkowski, Martyna Hickiewicz, Alicja Hudeczek, Karolina Jędrzejko, Nadia Kraińska, Agnieszka Kramarz, Jakub Müller, Marek Szajnar, Sabina Letner, Daniel Omietoński, Karolina Paczkowska, Judyta Pakulska, Piotr Pasek, Jakub Pewiński, Zuzanna Predygier, Paulina Prokopiuk, Jan Sarata, Mateusz Wierzbicki, Karolina Winarska, Mateusz Wróblewski, Dominika Żurawska

Więcej informacji o premierze spektaklu na stronie Teatru Rozbark: https://teatrrozbark.pl/flying-fish-choreografia-ferenc-feher-premiera/ 

Więcej informacji o spektaklu: link

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

inne wydarzenia

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close