Kraków/BaletOFFFestival 2016: Chloé Beillevaire – masterclass

Zdjęcie: Kraków/BaletOFFFestival 2016: Chloé Beillevaire – masterclass

Fot. Stella Nicolaidou

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza tancerzy zaawansowanych w technice tańca współczesnego na 4-dniowy intensywny MASTERCLASS z Chloé Beillevaire (Francja, Belgia), tancerką jednej z najnowszych produkcji zespołu Ultima Vez Speak low if you speak love. Warsztaty odbędą się w ramach kolejnej edycji BalletOFFFestival.

Liczba godzin: 16.

Koszt: do 19 października, godz. 17.00 – 350 zł, po 19 października – 420 zł, Pracownia PRO / Pracownia METAfizyczna do 19 października, godz. 17.00 – 300 zł.

Karta zgłoszenia oraz regulamin dostępne na stronie: http://www.balletofffestival.pl/masterclass/

Pierwszym etapem warsztatów będą zajęcia techniczne, które rozpoczną różne rodzaje improwizacji skupione na rozwijaniu świadomości ciała oraz umiejętności akcentowania poszczególnych aspektów ruchu. Uczestnicy i uczestniczki będą eksperymentować z ruchem, polegającym na oddawaniu ciężaru – kontrolowanym i samodzielnym, płynnością artykulacji ruchu, z napięciem mięśniowym, ostrością i powolnością ruchu w przestrzeni. Następnym krokiem będzie skupienie uwagi na płynności ciała wokół mocnego i dostępnego centrum poprzez pracę z podłogą oraz poszczególne fazy tańca. Celem zajęć będzie odnalezienie najskuteczniejszych sposobów uelastycznienia i uplastycznienia ciała.

Druga część warsztatów poświęcona będzie nadawaniu znaczenia i treści duchowej językowi gestów. Zajęcia oparte będą na idei dyskusji, otwartego dialogu między różnymi ciałami oraz absurdalności ruchów tanecznych. Ćwiczenia rozpocznie analiza symboliki, ruchów codziennych oraz drobnych lecz znaczących gestów, które w drodze ekstremalnego przerostu „zanieczyszczają” resztę całe ciało. Pamiętając o tendencji podkreślania własnych zalet oraz towarzyszącej jej transformacji słabości, uczestnicy i uczestniczki warsztatów podejmą dialog oparty na indywidualnym uniwersum i jednostkowych gestach. Praca kompozycyjna oraz przestrzenna zabawa z udziałem odmiennych od siebie charakterów umożliwią tancerzom i tancerkom transformację i „przywłaszczenie” materiału wniesionego przez pozostałych uczestników i uczestniczki warsztatów, a także jego wzbogacenie poprzez własną interpretację.

Trailer promocyjny 1

Trailer promocyjny 2

Chloé Beillevaire (ur. 1989 w Lille) – studiowała w Konserwatorium w Lille, a następnie w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Lyonie. Od 2011 r. występowała w produkcjach m.in. cie Ando – Davy Brun (Concursus, Lyon/USA), Artopie – Santucci Saillot (La barbe bleue, Roubaix), DIEM Dance Image – Yutaka Nakata (Diary of a red apple, Lille/Japonia), Groupe Noces – Florence Bernad (Coco, solo pour une femme seule, Punky Marie, Montpellier), Poetic Punkers – Natalia Vallebona (After party, Bruksela/Włochy), Olivier Dubois – Ballet du Nord (Ana Masri, Roubaix/Egipt). W 2013 r. dołączyła do zespołu Ultima Vez – Wim Wandekeybus (Bruksela), z którym występowała m.in. w ramach projektu Spiritual Unity oraz Speak low if you speak love.

Więcej informacji: http://www.balletofffestival.pl/

Krakowskie Centrum Choreograficzne logo 2016 (miniaturka)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close