Kraków/Festiwal Tańca Współczesnego SPACER 2014: Kielecki Teatr Tańca „Święto wiosny”

Zdjęcie: Kraków/Festiwal Tańca Współczesnego SPACER 2014: Kielecki Teatr Tańca „Święto wiosny”

Fot. B. Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER odbędzie się pokaz spektaklu Kieleckiego Teatru Tańca Święto wiosny. Premiera Święta wiosny w choreografii Angelin Preljocaja odbyła się w 2001 roku w Staatsballett Berlin. W premierze udział wzięli tancerze Ballet Preljocaj i Staatsballett Berlin. Preljocaj rozgrywa akcję spektaklu w minimalistycznej scenografii. W przestrzeni, w której dokonana zostanie ofiara, znajdują się sześciany imitujące trawiasty grunt. Ta oszczędna, surowa sceneria uwydatnia pierwotną, silną relację pomiędzy naturą a człowiekiem. Staje się nie tyle tłem, co współuczestnikiem barbarzyńskiego obrzędu. Choreografia Preljocaja uwydatnia rozdźwięk pomiędzy konstytutywnym, pierwotnym związkiem człowieka z naturą, a kruchą, złudną relacją z drugim człowiekiem. Dramatyzm rozgrywających się wydarzeń spotęgowany jest realistycznym ukazaniem relacji i agresji.

Święto wiosny /Le Sacre Du Printemps/
muzyka: Igor Strawiński
choreografia: Angelin Preljocaj
Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Wykonanie spektaklu odbywa się za zgodą wydawnictwa Boosey & Hawkes

Spektakl jest przeznaczony dla widzów dorosłych.

Rozmowę pospektaklową poprowadzi Julia Hoczyk.

Program festiwalu

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close