Kraków/BalletOFFFestival prologue: Divadlo Štúdio tanca/ Štúdio tanca dance theatre „FROM SIDE OF A MAN, FROM SIDE OF A WOMAN”

Zdjęcie: Kraków/BalletOFFFestival prologue: Divadlo Štúdio tanca/ Štúdio tanca dance theatre „FROM SIDE OF A MAN, FROM SIDE OF A WOMAN”

Fot. Vlado Veverka.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl sięgający poza granice tańca, choreografii oraz tradycyjnych form scenicznych, poruszający temat niebezpieczeństw i przyjemności związanych z solarną seksualnością.

W czterech fragmentach doświadczamy i tworzymy poemat ciał, w którym możemy wyrazić nasze wewnętrzne odczucia, pragnienia i wizje. Dotykając ciała, burzymy granice tradycyjnego postrzegania i zachowań. Za ten akt zostaniemy odpowiednio ukarani.

choreografia: Jozef Fruček

asystentka choreografa: Reutr Aviran

muzyka: Vasilis Mantzoukis

scenografia: Jozef Fruček

kostiumy: Marek Gašpar Šafárik

światła: Ján Čief, Jozef Fruček

fotograf:  Vlado Veverka

taniec: Štúdio tanca dance theatre

Jozef Fruček jest założycielem RoothlessRoot. W 2002 roku Ukończył Bratysławską Akademię Muzyki i Teatru. W latach 2002-2005 Frucek był członkiem grupy Ultima Vez Wima Vandekeybusa, tworząc Blush (teatralną oraz filmową adaptację), oraz Sonic Boom. W latach 2005-2006 współpracował z Royal Flemish Theatre w Brukseli (KVS) nad swoimi własnymi dziełami. W 2006 roku Józef i Linda Kapatanea założyli RootlessRoot jako przestrzeń dla tworzenia swoich własnych produkcji, poszukiwań oraz nauczania (zobacz niżej). Wraz z Kapetaneą Frucek rozwija program poszukiwań Fighting Monkey – wdrażając metodologię sztuk walki w edukację tancerzy, aktorów oraz miłośników ruchu. Regularnie prowadzą zajęcia na międzynarodowych festiwalach oraz szkołach zawodowych. W latach 2006 – 2011 oboje, Frucek i Kapetanea byli wyładowcami w Państwowej Szkole Tańca w Atenach. Począwszy od 2012 roku Frucek jest członkiem kadry nauczycielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

DIVADLO ŠTÚDIO TANCA/ ŠTÚDIO TANCA DANCE THEATRE

jest działającym od dłuższego czasu profesjonalnym teatrem tańca. Na słowackiej scenie kulturalnej przedstawił on liczne autorskie projekty, których zadaniem jest przybliżenie publiczności współczesnego tańca i filozofii z nim związanej. Do tej pory, teatr zaprezentował 36 premierowych przedstawień, z których 3 były skierowane do dzieci oraz wiele projektów tanecznych na świeżym powietrzu we współpracy z słowackimi oraz zagranicznymi artystami. Teatr ten pojawił się gościnnie na kilkunastu słowackich scenach, oraz reprezentował Słowację na prestiżowych międzynarodowych festiwalach w Czechach, w Polsce, na Węgrzech, w Bośni i Hercegowinie, Rosji, Niemczech, Włoszech, Egipcie, Japonii, Belgii, Indiach oraz we Francji. Bazując na produkcjach teatru, powstały dwa filmy – I have not written to you for so long (spektakl Andrea Horečná pod tym samym tytułem), oraz Dance Studio (w reżyserii Petera Begányi i Michala Večeřa), powstały także dokumenty filmowe zainspirowane pracą teatru. Štúdio tanca dance theatre stara oprzeć się popkulturalnym trendom, które zakorzeniły się w społeczeństwie, które to są związane z zanikiem emocjonalnych i etycznych wartości. Ponadto, teatr wspiera kreatywne prace, które reprezentują artystyczny wyraz autora, lecz także liczą się z punktem widzenia publiczności. W roku 2012, teatr obchodził 15 rocznicę powstania.

O FESTIWALU

Logo Divadlo (miniaturka)Logo Slovak Republic (oryginał)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:15

Kraków: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury, sala teatralna, Al. Jana Pawła II 232

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close