Kraków/KCC: FIZYCZNYzGAGAcamp 2017 Winter

Zdjęcie: Kraków/KCC: FIZYCZNYzGAGAcamp 2017 Winter

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na pierwszą zimową edycję warsztatów FIZYCZNYzGAGAcamp. W programie znajdą się zajęcia z Natalią Iwaniec: GaGa dancers, repertuar Natalii, improwizacja, a także taniec fizyczny z Milanem Herichem oraz stretching/pilates.

Koszt: 790 zł przy zgłoszeniu i wpłacie do 20 grudnia (możliwość wpłaty ratalnej: I rata do 20 grudnia 500 zł, II rata do 3 stycznia)
990 zł przy zgłoszeniu i wpłacie po 20 grudnia.

Uwaga! Istnieje możliwość organizacji noclegu w surowych warunkach sali zbiorowej, z własnym materacem i śpiworem. Pełna informacja w karcie zgłoszenia.

Regulamin i Karta zgłoszenia

Milan Herich

Urodzony w 1980 roku Milan stawiał swoje pierwsze kroki taneczne jako członek słowackiego zespołu tańca tradycyjnego. W 2000 roku ukończył Konserwatorium w Banskiej Bystricy, a we wrześniu 2002 roku rozpoczął cykl treningów w uznanej szkole P.A.R.T.S w Brukseli, pod dyrekcją Anny Teresy de Keersmaeker. Pracował z wieloma choreografami oraz zespołami takimi jak Ultima Vez / Wim Vandekeybus, przy tworzeniu spektaklu Puur (2005), oraz Sidi Larbi Cherkaoui, przy tworzeniu show Mit (2007). Od 2000 roku współpracuje z Davidem Zambrano jako asystent jego zajęć i warsztatów oraz jako performer w 12 flies Went out at noon, 3 flies Went out at noon, Rabbit project, Soul Project oraz Holes. Milan Herich jest współzałożycielem grupy Les Slovaks Dance Collective, z którą stworzył Opening Night (2007), Journey Home (2009), The concert (muzyka na żywo i tradycyjny śpiew 2010) oraz najnowszego show – Fragments (2013). Od 2013 roku jest zaangażowany w produkcję choreografa Antona Lachky, w przedstawieniach Mind Gap (2013) oraz Side Effects (2015). Po dłuższej przerwie powrócił też do współpracy z Wimem Vandekeybusem w ramach spektaklu Booting Looting (2014). W 2014 roku, pod dyrekcją Davida Zambrano, Milan stworzył swoje pierwsze solo A Solo for Mr. Folk, które było już prezentowane w Europie i Ameryce Łacińskiej. Obecnie kontynuuje rozwój swojej własnej działalności zawodowej, uczy tańca podczas warsztatów i dzieli się doświadczeniami z wieloma różnymi artystami, od tancerzy po cyrkowców w ramach szerokiej gamy pokazów.

Warsztaty Down by spiral

Milan Herich prowadzi bardzo fizyczne zajęcia techniczne, będące wyzwaniem dla każdego uczestnika i wymagające współpracy w grupie. Poprzez powtórzenia uczestnicy będą budować umiejętności i świadomość, z zamiarem szybszego i efektywniejszego poruszania się. Jednym z celów zajęć jest naprzemienne ustawianie ciała w formie łuków i spirali w każdym możliwym kierunku. Zajęcia rozpoczną się ćwiczeniami, podczas których uczestnicy będą pracować nad zakresem ruchu w ciele, aby odkryć różne możliwości fizyczne, rozwijając je w sekwencje oparte na ćwiczeniach. Rozgrzewka całego ciała rozpocznie się na podłodze i kontynuowana będzie w pozycji siedzącej i kucającej. Następnie uczestnicy będą kontynuować ćwiczenia poprzez chodzenie, bieganie i ruchy spiralne, jak również – przez frazy taneczne skupiające się na poruszaniu się w poprzek, w około oraz do środka i na zewnątrz – w stosunku do podłogi.

Wideo z warsztatów: https://vimeo.com/16260632

Natalia Iwaniec działa obecnie jako niezależna tancerka i nauczycielka GaGa, rezydująca w Polsce i Wielkiej Brytanii. Jest absolwentką wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu.

Jej pierwsze spotkanie z GaGa odbyło się w 2009 roku podczas warsztatów z Arkadi Zaides w Poznaniu (Stary Browar Nowy Taniec). Po tym doświadczeniu postanowiła zbadać scenę tańca izraelskiego poprzez warsztaty z takimi choreografami i tancerzami, jak: Tal Avni (Contact Improvisation and movement research), Yossi Berg i Oded Graf (taniec współczesny i improwizacja), Yaniv Mitzner (kontakt improwizacja) oraz zespołem LeeSaar (Gaga), a także innymi nauczycielami z Izraela. Od września 2010 do lutego 2011 roku mieszkała w Tel Awiwie odkrywając język ruchowy GaGa. W tym czasie brała udział w warsztatach dla tancerzy Yasmeen Godder w Tel Awiwie, a także szkoliła się w kontakt improwizacji. W 2012 roku Natalia ukończyła pierwszy GaGa Teachers Training Program, zatwierdzony przez Ohada Naharina. Od tego czasu prowadzi regularne zajęcia GaGa dla tancerzy i nie-tancerzy w Londynie i warsztaty w Polsce oraz Europie. Natalia jest jedynym certyfikowanym nauczycielem GaGa w Polsce i jedną z nielicznych w Europie.

Warsztat z Natalią Iwaniec

GaGa to język ruchowy stworzony przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie. Jest to metoda pracy z ciałem pomocna dla tancerzy, jak i dla wszystkich, którzy lubią się ruszać. GaGa jest metodą treningową dla tancerzy zespołu Batsheva. Podczas sesji, ktora trwa 1h 15 wszyscy, wspólnie z nauczycielem, poruszają sie, wsłuchując się w instrukcje nauczyciela, jak i w swoje ciało. Zajęcia odbywają się w całkowitej koncentracji, bez osadzania nikogo i niczego. Brak luster wspiera atmosferę rozwoju i przekraczania granic, bez krytyki. GaGa jest punktem wyjściowym dla Ohada w tworzeniu materiału choreograficznego. Jest to metoda, która ciągle się rozwija dzięki pracy Ohada Naharina i wszystkich nauczycieli GaGa na świecie.

Więcej informacji na temat GaGa: http://gagapeople.com/english/

Po sesji Gaga uczestnicy będą kontynuować pracę, ucząc się materiału z repertuaru Natalii. Sesja ta będzie skoncentrowana na uczeniu sie choreografii i pracy nad jej jakościami, które są nieodłącznie związane z praktyką Natalii Iwaniec jako nauczycielki GaGa, tancerki i choreografki.

Więcej infomacji: http://nataliagaga.weebly.com/

GaGa dancers logo (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close