Kraków: Barbara Bujakowska, Daria Kubisiak „Jestem miłością II”, Paulina Rewucka, Dominika Gryz, Aleksandra Krajewska, Paweł Żołądek „nieprzeniknione srebro”

Zdjęcie: Kraków: Barbara Bujakowska, Daria Kubisiak „Jestem miłością II”, Paulina Rewucka, Dominika Gryz, Aleksandra Krajewska, Paweł Żołądek „nieprzeniknione srebro”

fot. Katarzyna Machniewicz

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na spektakle nieprzeniknione srebro oraz Jestem miłością II, prezentowane w ramach jednego wieczoru w Studiu KCC.  2 lutego 2019 roku widzowie będą mogli zobaczyć produkcje Nowohuckiego Centrum Kultury – Krakowskiego Centrum Choreograficznego, których premiery odbyły się w ramach BalletOFFFestival 2018.

Opis spektakli:

nieprzeniknione srebro

Linia horyzontu w pięknym ogniu

Jak skręcony metal pnący się ku górze

Wszystko rozmyte, skąpane w cienkiej, pomarańczowej mgle

Chwytasz moją dłoń

We dwoje

zupełnie pochłonięci

Jak sen na jawie

Lub gorączka

(wolne tłumaczenie fragmentu The Dead Flag Blues, Godspeed You! Black Emperor)

z wykorzystaniem tekstu Sławomira Mrożka Keczup

Choreografia oraz wykonanie: Dominika Gryz, Aleksandra Krajewska, Paulina Rewucka, Paweł Żołądek

Oświetlenie: Radosław Lis

Muzyka: Andrzej Jaworski

Konsultacje: Brian Michaels

Trailer: https://vimeo.com/300960583

Jestem miłością II

W tej okolicy

wszystko co wzrok obejmie

takie jest chłodne

Bashô (z dziennika Oinnikki, 1688)

Projekt artystyczny Jestem miłością I stanowił opowieść o dwóch kobietach, które mierzyły się z kulturowymi schematami „kobiecości” narzucanymi przez religie i system patriarchalny. Jestem miłością II to projekt o poszerzonym składzie, którego główną matrycę stanowią opowieści o miłości i trudy nawiązywania międzyludzkich relacji. Opowieści mają charakter intymnych zwierzeń. Odczarowanie świata dotyczy także miłości. Dlatego osiągnięcie miłosnego spełnienia może okazać się rewolucyjne dla życia jednostki zarówno w kontekście indywidualnym, jak i zbiorowym. Tytułowe „Jestem miłością” w pierwszej części stanowiło rodzaj klątwy, która generowała poczucie winy i chrześcijańskie cierpienie. Natomiast druga część jest próbą osiągnięcia miłosnego spełnienia, ale tak, żeby była ona dokonana na własnych warunkach i stała się wolna od tłamszących ludzką wolność schematów patriarchalno-religijnych. Popularny zwrot afektywny w polu sztuki, nauki i przestrzeni kulturowo-społecznej koncentruje się na ludzkich emocjach i bada ich wpływ na społeczne życie jednostek. Twórczynie i twórcy spektaklu Jestem miłością II postanowili uczynić obiektem badań własną emocjonalność i zaprezentować, w jaki sposób wpływa ona na ich codzienną egzystencję.

Choreografia: Barbara Bujakowska

Dramaturgia: Daria Kubisiak

Muzyka: Kamil Tuszyński

Wykonanie: Barbara Bujakowska, Daria Kubisiak, Sebastian Grygo

Trailer: https://vimeo.com/300943468

 

Bilety na spektakle:

KUP BILET https://biletyna.pl/spektakl/nieprzeniknione-srebro-Jestem-Miloscia-II-Studio-KCC

Rezerwacje:

BIURO ORGANIZACJI WIDOWNI
tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

 

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close