Kraków/BalletOFFFestival 2017: Katarzyna Ustowska i Marco Di Nardo – warsztaty

Zdjęcie: Kraków/BalletOFFFestival 2017: Katarzyna Ustowska i Marco Di Nardo – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza wszystkich tancerzy na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym na warsztaty taneczne w ramach tegorocznej edycji BalletOFFFestival z Katarzyną Ustowską oraz Marco Di Nardo.

Godziny: 10.00-13.00 moving patterns – z Katarzyną Ustowską; 14.30-17.30 floating movements – z Marco Di Nardo

Koszt: do 3 listopada 2017: 4 dni (24 h) – 340 zł, 1 dzień (6 h) – 110 zł; po 3 listopada: 4 dni (24 h) – 400 zł, 1 dzień (6 h) – 125 zł

Karta zgłoszenia i regulamin: https://nck.krakow.pl/kcc/balletofffestival/warsztaty/

Floating movements

Uczestnicy będą pracować nad:

– treningiem kardio, który pomoże im lepiej zrozumieć naszą fizyczność i anatomię, wzmocni ciało i pomoże uniknąć potencjalnych urazów;

– świadomością własnego ciała oraz zabawą z różnymi rodzajami ruchów, skupią się na tym, jak ciało potrafi przenosić się w przestrzeni w różnych rytmach i z różną prędkością oraz wykonywać nieskończoną ilość ruchów w trakcie improwizowanego zadania;

– technicznymi oraz pojedynczymi, dynamicznymi ruchami z zakresu akrobatyki, a także elementami pracy na podłodze.

Marco Di Nardo

Rozpoczął podróż w świat breakdance’u w roku 2004 w Neapolu. Po wielu latach ciężkiej pracy, stał się członkiem „Double B Rockers Crew”, legendarnej włoskiej grupy breakdance’owej. W tym samym czasie odbywał tournée z takimi wykonawcami, jak: Vittorio Toraldo, Laboratories Flegrei, czy Peppe Barra. Brał udział w wielu konkursach, zdobywając nagrody na terenie całej Europy. Berlin odmienił jego życie, to właśnie tu poznał pozostałych członków grupy Frantics, wreszcie dostał szansę zmiany i ewolucji z breakdance’u w taniec eksperymentalny, w którym artysta łączy swój mocny styl z takimi elementami jak trikowanie, power moves, praca na podłodze oraz z taniec współczesny. W ostatnim czasie współpracuje z Panorama Dance Theater (Szwajcaria), Southpaw Dance Co (Wielka Brytania), Theater Strahl Berlin (Niemcy), Frantics Dance Co. Jako nauczyciel współpracuje z ZAIK (Kolonia), Marameo Profitraining (Berlin), Basel Profitraining (Bazylea), Taiwan Monday Class (Taipei, Tainan), NunOff (Barcelona), Stadttheater Görlitz We dance Company (Görlitz), Stadt Theater Kassel Johannes Wieland (Kassel).

Teaser: https://vimeo.com/218767150

Moving patterns

Warsztat koncentruje się na świadomym korzystaniu z ciała, czasu, siły i przestrzeni w tańcu. Lekcje skupiają się wokół pracy nad własnym ciałem, jako punktem wyjścia do pracy nad relacją z innymi osobami w przestrzeni. Uczestnicy będą pracowali nad pogłębieniem świadomości w tańcu, złożoności, jakości i dynamiki ruchu. Improwizacja dopełni pracę nad wypracowanym materiałem ruchowym, dając przestrzeń dla wykorzystania indywidualnych możliwości i preferencji.

 

Katarzyna Ustowska – absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku (2008), Northern School of Contemporary Dance w Leeds, Wielka Brytania (Bachelor in Performing Arts, 2011) oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem (M.A. in Contemporary Dance Education, 2017). Współpracowała m.in. z: Roberto Zappalà, Roberto Olivan, Ivgi&Greben, oraz z Lea Anderson, Milan Kozánek, Jordan Massarella i Akram Khan (Verve’12). Równolegle tworzy autorskie projekty, we współpracy z Alicją Hoppel, Aina Gargallo-Sanchez i Danielem Speer. Od 2013 roku współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw, przy spektaklach: Enclave 4/7 (2013), Intro (2015) i Dzisiaj, wszystko (2017). Jest laureatką nagród m.in: „Sopocka Muza” i „Dolina Kreatywna” (TVP Kultura).

***

BalletOFFFestival to stworzona przez Krakowskie Centrum Choreograficzne nowa formuła dla, odbywającego się od 1991 roku w Nowohuckim Centrum Kultury festiwalu Krakowskie Spotkania BaletOFFowe, który prezentował i promował w Krakowie sztukę tańca. W 2014 roku odbyła się pierwsza edycja BalletOFFFestival. BalletOFFFestival to festiwal rezydencyjny, którego misją jest stymulowanie procesu twórczego. Wybrane projekty otrzymują od Krakowskiego Centrum Choreograficznego wsparcie w realizacji spektaklu z zakresu szeroko rozumianego tańca współczesnego czy teatru tańca w postaci udostępnienia przestrzeni do prób oraz szeregu działań promocyjnych, promujących zorganizowaną w ramach festiwalu premierę. Pełen proces obejmuje kilkutygodniową rezydencję, w ramach której wyłonionym artystom udostępniona jest przestrzeń do prób i scena wraz z zapleczem technicznym i konieczną infrastrukturą. Kulminację festiwalu stanowi prezentacja powstałych spektakli w postaci wieczoru premier. Krakowskie Centrum Choreograficzne poprzez Festiwal stwarza warunki do twórczej konfrontacji myśli, do pracy studyjnej, oferuje pomoc w realizacji spektakli oraz – często – pierwszej premiery wraz z jej promocją.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Kraków: Krakowskie Centrum Choreograficzne - NCK, al. Jana Pawła II 232; 10.00-13.00 (moving patterns), 14.30-17.30 (floating movements).

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close