Kraków/SPACER 2019: The Yonis – Open Band Practice

Zdjęcie: Kraków/SPACER 2019: The Yonis – Open Band Practice

@theyonis

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2019 Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza do udziału w praktyce grupowej otwartej dla wszystkich miłośników ruchu, polegająca na wspólnej improwizacji. Praktykę poprowadzi grupa The Yonis.

Od zespołu:

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia lub/i wzięcia udziału w Open Band Practice! Jest to otwarta grupowa praktyka dla wszystkich miłośników ruchu, polegająca na wspólnej improwizacji. Na co dzień rozwijana przez The Yonis, jest czasem na świętowanie wyjątkowości i indywidualności każdego uczestnika w dobrej zabawie i w pozytywnej energii. Sam, z przyjacielem, z rodziną… przyjdź, ruszmy się i zatańczmy! Wcześniejsze zapisy nie są wymagane.

Zainspirowane wydarzeniami muzycznymi, The Yonis swoim angażującym ruchem, chcą wywołać odczucia radości, wspólnoty i euforii, które towarzyszą ludziom podczas koncertów ich ulubionych zespołów muzycznych. Zespół promuję taniec współczesny występując na nietypowych dla tej formy sztuki wydarzeniach, takich jak letnie festiwale muzyczne czy alternatywne platformy kabaretowe oraz tworząc instalacje site-specific i kręcąc filmy krótkometrażowe.

The Yonis to żeński zespół ruchu, używający swoich ciał jak instrumentów, znany z przełamywania barier między sceną a publicznością i budowania wspólnoty tańca. Zespół został założony w lutym 2017 roku przez absolwentki London Contemporary Dance School. Od tego czasu The Yonis wystąpiły między innymi na festiwalach tj: Edinburgh Fringe w Szkocji, Yellow Days Festival i Brain Child Festival w Anglii oraz regularnie występują w Londynie w ośrodkach takich jak: Victoria an Albert Museum, Stratford Circus Arts Centre, The Place, The Yard, SET Space.

https://www.instagram.com/the.yonis/

Wstęp wolny

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, skwer przed NCK

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close