Kraków/SPACER 2016: Cia Du’k’to Company „In-Confort” – work in progress no. 2

Zdjęcie: Kraków/SPACER 2016: Cia Du’k’to Company „In-Confort” – work in progress no. 2

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach V Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2016 odbędzie się pokaz work in progress no. 2 In-Confort grupy Cia Du’k’to Company z Hiszpanii (rezydencja w Nowohuckim Centrum Kultury – Krakowskim Centrum Choreograficznym). In-Confort przedstawia doświadczenia jednego roku rezydencji, zebrane w całość z perspektywy czterech różnych punktów widzenia i wyrażone przez ruch. Ruch wyrósł wprost z cyrku i tańca. Oryginalna fuzja technik łączy w sobie umiejętności, postawy i emocje czterech artystów.

O spektaklu:

Jest to opowieść o drodze do niepewności, o podróży w nieznane, w głąb intensywności i dyskomfortu. Jest to droga ku odkrywaniu, rozwojowi, emocjom i witalności. Projekt powstał podczas podróży do Europy i opiera swoją strukturę na potrzebie przełamywania codziennych barier, by w ten sposób wprowadzać ważne zmiany i odkrywać nowe horyzonty. Codzienny komfort, sytuacje, które powodują, że tak trudno zerwać jest tę niewidzialną nić, łączącą z rutyną, a także wiele innych obciążających czynników staje się punktem wyjścia do podróży o mocy odmiany życia. Przygoda ta prowadzi do nowego świata.

Teaser

Projekt oświetlenia: Inka García

Czas trwania: 50 min.

Współpraca: C&C COMPANY

Rezydencje / miejsca twórcze: teatratzione (Turyn), espace catastrophe (Bruksela), Krakowskie Centrum Choreograficzne (Polska), Nil admiraris & nil obstrat (Francja).

Artyści: Adrián Pérez, Albert Estrada, Bàrbara Vidal, Bernat Messeguer

Cia Du’k’to Company

Kompania została założona w Barcelonie na początku maja 2015 roku, kiedy trzech członków La Jove de la Galeria Company: Adrián Pérez Ramos (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania), Albert Estrada Sánchez (Katalonia, Hiszpania) i Bernat Messeguer (Katalonia, Hiszpania) zdecydowali rozpocząć nową podróż w celu pogłębienia pracy zapoczątkowanej w poprzednim show JO:6.

Później dołączyła do zespołu Bárbara Vidal (Baleary, Hiszpania), która była już znana członkom zespołu z wcześniejszej wspólnej działalności artystycznej. Wtedy też wszystkie elementy składowe projektu – osobiste i artystyczne doświadczenia oraz przemyślenia artystów – złożyły się w całość. Członkowie kompanii odkryli, że mają przed sobą projekt pełen perspektyw, narzędzi oraz wiedzy i posiadają motywację, by go zrealizować. I tak oto narodził się In-Confort. Wszyscy z nich weszli tym samym na ścieżkę artystycznego, zawodowego i osobistego rozwoju.

Bilety: 15 zł za jeden spektakl lub 25 zł za oba spektakle (o godzinie 19.00 odbędzie się pokaz spektaklu Płaczki Grupy Wokół Centrum).

Bilet grupowy na cały wieczór (od 10 osób): 15 zł.

Po spektaklu, o godzinie 20.45, w Studiu KCC odbędzie się jam taneczny (wstęp wolny).

***

Program festiwalu

CIAŁOWANIE

Warsztaty fotografii tańca z Katarzyną Machniewicz

Kontakt: kcc@nck.krakow.pl

www.festiwalspacer.pl

Rezerwacja biletów:

Biuro Organizacji Widowni
tel. 12 644 02 6612 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

Logo Spacer (miniaturka)     Logo Krakowskie Centrum Choreograficzne (miniaturka)       Logo Nowohuckie Centrum Kultury NOWE (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Kraków: Scena NCK, Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close