Kraków/BalletOFFFestival 2016: Chloé Beillevaire i Agnieszka Rybak – warsztaty

Zdjęcie: Kraków/BalletOFFFestival 2016: Chloé Beillevaire i Agnieszka Rybak – warsztaty

Chloé Beillevaire. Fot. Jan Hrodmako

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach BalletOFFFestival Krakowskie Centrum Choreograficzne serdecznie zaprasza na warsztaty taneczne, które poprowadzą Agnieszka Rybak (improwizacja kontaktowa) i Chloé Beillevaire (taniec fizyczny).

Koszt: 180 zł całość za dwa dni, 90 zł dwa dni warsztatów z Agnieszką Rybak, 130 zł dwa dni warsztatów z Chloé Beillevaire.

Karta zgłoszenia

Regulamin

Agnieszka Rybak: Improwizacja kontaktowa

W improwizacji kontaktowej nie chodzi o kroki, ruchy, ale o spotkanie, tworzenie i odkrywanie. Chodzi o ciekawość.

Nancy Stark Smith

Improwizacja kontaktowa to forma tańca współczesnego, która rozwinęła się na początku lat 70. w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu uwielbiana przez tancerzy na całym świecie stwarza warunki do praktykowania bycia w przepływie, pełnej uważności na siebie, partnera i kontakt, jaki się stwarza. Wszystko powstaje w momencie i rozpuszcza się w momencie. Dochodzi do przepływu komunikatów, wymiany energii, z której powstaje nowa jakość i potencjał do ruchu, kreacji i spotkania.

Aga Agna  Rybak – uczy, porusza się, performuje. Związana jest z Instytutem Grotowskiego (program Body Constitution). Aktualnie rozwija wraz z Jakubem Gontarskim autorski program The String of the Body. Była stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Jest absolwentką Academy of New Dance and Improvisation oraz programów instruktorskich z zakresu terapii, tańca i ruchu. Stale praktykuje i doskonali swój warsztat w kraju i zagranicą. Członek ECITE (Europejska Wymiana Nauczycieli Contact Improvisation). Współtworzy wrocławskiego środowiska improwizacji kontaktowej i festiwalu CYRKULACJE: www.cyrkulacje.wroclaw.pl.

Chloé Beillevaire: Taniec fizyczny

Pierwsza część zajęć będzie poświęcona zagadnieniom wagi, równowagi, refleksu i poddania się. Uczestnicy/czki warsztatów będą badać różne stany i właściwości swoich ciał, a następnie rozpoczną ćwiczenia improwizacyjne skupione na konkretnych tematach, obrazach i niespodziewanych sytuacjach. Głównym celem jest osiągnięcie możliwie najlepszego efektu cielesnego, iluzji oporu, spadania, zawieszenia, etc.. W drugiej części zajęć nacisk położony zostanie na fizyczność i płynność ciała przy jednoczesnym skoncentrowaniu uwagi uczestników/czek na dostępności i sile środka. Towarzyszyć mu będą eksperymenty związane z jakością, energią i dynamika ruchu w relacji do ziemi i przestrzeni. Każdy z kolejnych dni warsztatów poświęcony będzie pogłębianiu frazy tanecznej poprzez obserwację szczegółów i precyzji ścieżek wyrysowanych w ciele i przestrzeni, a także poszerzanie skali gestów oraz doświadczanie nowych wrażeń zmysłowych.

 

Trailer promocyjny 1

Trailer promocyjny 2

Chloé Beillevaire (ur. 1989 w Lille) – studiowała w Konserwatorium w Lille, a następnie w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Lyonie. Od 2011 r. występowała w produkcjach m.in. cie Ando – Davy Brun (Concursus, Lyon/USA), Artopie – Santucci Saillot (La barbe bleue, Roubaix), DIEM Dance Image – Yutaka Nakata (Diary of a red apple, Lille/Japonia), Groupe Noces – Florence Bernad (Coco, solo pour une femme seule, Punky Marie, Montpellier), Poetic Punkers – Natalia Vallebona (After party, Bruksela/Włochy), Olivier Dubois – Ballet du Nord (Ana Masri, Roubaix/Egipt). W 2013 r. dołączyła do zespołu Ultima Vez – Wim Wandekeybus (Bruksela), z którym występowała m.in. w ramach projektu Spiritual Unity oraz Speak low if you speak love.

http://www.balletofffestival.pl/

Krakowskie Centrum Choreograficzne logo 2016 (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:30

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232; 11.30-14.30 (improwizacja kontaktowa), 16.00-18.00 (taniec fizyczny)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close