Kraków/30. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Grupa Wokół Centrum „38°C”

Zdjęcie: Kraków/30. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Grupa Wokół Centrum „38°C”

Fot. Marta Ankiersztejn / © Instytut Muzyki i Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 30. ULICY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie Grupa Wokół Centrum zaprezentuje spektakl 38°C w choreografii Agaty Moląg inspirowany powieścią Raya Bradbury’ego Fahrenheit 451. W cyfrowej rzeczywistości przepełnionej elektroniką, gdzie oknem na świat zamiast książek stał się internet, trudno tej wizjonerskiej powieści odmówić aktualności. Łatwiej ludziom dziś znaleźć kontakt z ekranem niż z drugim człowiekiem. Coraz trudniej radzą sobie z emocjami. Dają się manipulować mediom i gubią system wartości. Literatura i sztuka mają ogromną moc, potrafią wpływać na życie społeczne. Bohater powieści Bradbury’ego odkrywa, że bez kontaktu z literaturą człowiek zatraca duszę.

Artystki pragną zawalczyć o duszę, broniąc sztuki i możliwości jej uprawiania jako wyrażania siebie i głoszenia krytycznego poglądu na otaczającą nas rzeczywistość. Taniec staje się tu formą walki, ekstatycznego i bezpośredniego uzewnętrznienia emocji poprzez ciałoo, które jak papier, potrafi zapłonąć gorączką w sytuacjach kryzysowych.

Czas trwania: 35 minut

Premiera: lipiec 2017, Kraków

Koncepcja i choreografia: Agata Moląg

Muzyka: Marcin Janus

Wykonawcy: Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec oraz goście

Grupa Wokół Centrum to kolektyw artystyczny działający w Krakowskim Centrum Choreograficznym. Idea powstania Grupy wyrosła z głębokiej potrzeby współpracy z innymi twórcami, zrzeszonymi lub niezależnymi, owocującej bogactwem inspiracji i różnorodnością w budowaniu scenicznego przekazu. Tancerze uczestniczący w działaniach grupy wierzą, że spotkania, a czasem nawet zderzenia odmiennych estetyk ruchowych, czy poglądów na sztukę, budują nową jakość. W swojej pracy czerpią z tego, co prywatne, niesceniczne, parateatralne, a czasem nawet uznane powszechnie za nieprofesjonalne, aby budować kompozycje mentalnie bliższe widzowi. Artyzmu szukają w prostocie, przekazu w cytatach z życia, a smaku i waloru – w ruchu.

Program festiwalu

Więcej na stronie festiwalu

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close