Kraków/I Krakowski Festiwal Tańca „Zobaczyć taniec”: Wieczór laureatów 10. Konkursu choreograficznego „3… 2… 2… TANIEC!”

Zdjęcie: Kraków/I Krakowski Festiwal Tańca „Zobaczyć taniec”: Wieczór laureatów 10. Konkursu choreograficznego „3… 2… 2… TANIEC!”

Fot. Tomasz Ćwiertnia

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC! prezentowane są krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Wyróżnikiem konkursu jest system przyznawania nagród – każdy juror bez konsultacji z pozostałymi członkami jury przyznaje dwie indywidualne nagrody dwóm prezentacjom. Impreza jest otwarta dla publiczności, która również przyznaje swoją nagrodę (w drodze głosowania).

 

Mimo iż 3…2…1…TANIEC! ma charakter konkursowy, podstawowym założeniem wydarzenia jest dialog. Przede wszystkim w postaci rozmowy pokonkursowej, kiedy jurorzy omawiają z uczestnikami i publicznością zaprezentowane prace oraz dyskutują o choreografii w ogóle. Konkurs w KCC jest bliżej formy przeglądu niż konfrontacji. Umożliwia kontakt artystów z profesjonalnym jury oraz rozpoczyna otwartą rozmowę.

 

W tym roku odbywa się jubileuszowa 10. edycja konkursu. Jurorami 3…2…1…TANIEC! 2021 są Wojciech Klimczyk, Iwona Olszowska i Weronika Pelczyńska. Prace biorące udział w konkursie:

This thing inside me is a rickety bridge of impossible crossing, chor. Michał Przybyła 
Whale Song, chor. Paweł Urbanowicz, Anna Turczyńska
SOLO TEN, chor. Marcin Motyl
102 i pół, chor. Magdalena Kowala, Joanna Woźna 
exit, chor. Marcin Miętus
Figa, chor. Iga Włodarczyk
Massa, chor. Avery Gerhardt
Ściany z Tektury, chor. Adrianna Kazimierz
illusions of shameless abundance, chor. Katarzyna Leszek
Resilience, chor. Artur Grabarczyk
horyzont zdarzeń, chor. Maciej Kuźmiński
Try not to, chor. Magdalena Skowron

 

***

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

 

 I Krakowski Festiwal Tańca belka z logotypami (oryginał)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close