Kraków/Krakowskie Centrum Choreograficzne: Warsztat z Caroline Finn-Fischer

Zdjęcie: Kraków/Krakowskie Centrum Choreograficzne: Warsztat z Caroline Finn-Fischer

Fot. ze spektaklu Bernadette - materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na warsztat taneczny z Caroline Finn-Fischer, który odbędzie się 27 września w sobotę w studio C4 Nowohuckiego Centrum Kultury. Warsztat obejmuje 2,5 godziny zajęć od 11.00 do 13.30.

Cena: 60 zł przy zgłoszeniu do 19 września, 80 zł przy zgłoszeniu po 19 września. Karta zgłoszeń i regulamin: http://kcc.nck.krakow.pl/?v1=aktualnosci&v2=2014&v3=9&v4=27&v5=50

Zgłoszenia należy wysyłać pod adres: agata.syrek@nck.krakow.pl.

Opis zajęć:

Rozgrzewka oparta na improwizacji (ok. 30 min), a następnie lekcja techniczna bazująca na różnych tradycjach (Graham, Limon) oraz na podstawie własnego stylu Caroline Finn-Fischer. Ten etap warsztatu (ok. 1 godz.) ma za zadanie ustawić i wzmocnić ciało oraz poszerzyć zakres ruchu i wyeksplorować dynamikę. Dalsza część bazuje na własnym repertuarze Caroline Finn-Fischer, który zostanie przetworzony przez uczestników warsztatów dzięki wskazówkom pedagoga.

Caroline Finn-Fischer – urodzona w Anglii, Caroline Finn uczęszczała do Arts Educational School (Tring), a następnie do prestiżowej Juilliard School w Nowym Jorku. Później tańczyła dla Ballet Theater w Monachium, Ballet Preljocaj oraz Compagnie Carolyn Carlson. Od 2009 roku jest niezależnym tancerzem i choreografem, stworzyła spektakle dla zespołów takich jak Cross Connection Ballet (Kopenhaga), Compagnie DIEM (Francja) oraz Tanz Luzerner Theater (Szwajcaria). Jej uznana praca solowa Bernadette była wystawiana w Aix-en-Provence, Monachium, Luzern, Berlinie, Paryżu i Korei Południowej. W 2012 roku podczas festiwalu D.A.N.C.E. w Monachium, Caroline dokonała interpretacji Sixteen dances Johna Cage’a. W 2014 została zaproszona przez Teatr Groteska (Kraków) do pracy nad choreografią w spektaklu Przemiany. Obecnie pracuje nad Killing your darlings – swoją trzecią kreacją dla Teatru w Kempten (Niemcy). Ostatnio Caroline została nagrodzona Matthew Bourne New Adventures Choreographer Award 2013 i będzie pracować nad nowym spektaklem dla Phoenix Dance Theater na potrzeby trasy zespołu po Wielkiej Brytanii w 2015 roku. Caroline jest członkiem Tanztendenz Munchen oraz jest regularnie zapraszana do współpracy jako nauczyciel i choreograf w Iwanson International School of Contemporary Dance (Monachium).

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

al. Jana Pawła II 232

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close