Kraków/Krakowskie Centrum Choreograficzne: Warsztaty dla dzieci

Zdjęcie: Kraków/Krakowskie Centrum Choreograficzne: Warsztaty dla dzieci

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza dzieci na warsztaty taneczne odbywające się w drugim tygodniu ferii zimowych. Zajęcia są otwarte. Koszt jednorazowej wejściówki: 25 zł (kasa NCK). Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat odbędą się w godz. 15.15-16.15, dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat – w godz. 16.30-17.30.

Zgłoszenia: marta.wolowiec@nck.krakow.pl.

Dzieci, dla których ferie to za mało, organizatorzy zapraszają do stałej grupy Małego Teatru Ruchu.

Mały Teatr Ruchu jest innowacyjną propozycją dla najmłodszych, stworzoną przez Krakowski Teatr Tańca. To projekt edukacyjny zakładający wielopłaszczyznową pracę artystyczną z dziećmi na profesjonalnym poziomie. Autorski program opracowany przez zawodowych tancerzy i pedagogów zakłada edukację przez teatr i ruch. Propozycja skierowana jest do dzieci w dwóch przedziałach wiekowych 5-7 oraz 7-9 lat. W ramach projektu utworzona zostanie stała, zamknięta grupy dzieci, która regularnie, pod okiem artysty-pedagoga rozwijać będzie umiejętności taneczne i wyrazowe związane z ciałem i szeroko pojętym ruchem. Praca dzieci od początku ukierunkowana będzie na działania artystyczne oraz budowanie repertuaru. Mentorską i edukacyjną opiekę nad grupą obejmą tancerze-performerzy Krakowskiego Teatru Tańca. Podstawowymi założeniami projektu są wprowadzanie najmłodszych w świat sztuki performatywnej, zaznajomienie ich z tajnikami pracy scenicznej, a także  wychowywanie  przyszłych twórców oraz świadomych i wrażliwych odbiorców teatru i tańca. Program edukacyjny Małego Teatru Ruchu obejmie rozwijanie umiejętności z zakresu różnych technik tanecznych, rytmiki oraz wyrazu scenicznego. Dzieci rozwijać będą świadomość ciała, poznają zasady rządzące motoryką ciała, rozwijać będą wyobraźnię przestrzenną, plastykę ciała oraz ekspresję. Zajęcia bazować będą na zadaniach koordynacyjnych i ćwiczeniach kreatywnych, które pobudzą ciekawość Dzieci do odkrywania własnych możliwości ruchowych i zachęcą do pierwszych artystycznych poszukiwań. Lekcje prowadzone będą przez doświadczoną tancerkę i dyplomowanego pedagoga, absolwentkę pedagogiki na Akademiii Pedagogicznej, Annę Chmiel-Kowalską, wieloletnią performerkę Krakowskiego Teatru Tańca.

Zajęcia Małego Teatru Ruchu odbywać się będą w Studiu Krakowskiego Teatru Tańca, w Nowohuckim Centrum Kultury (Al. Jana Pawła II 232), w komfortowych warunkach profesjonalnej sali taneczno-teatralnej, wyposażonej w podłogę baletową i lustra.

Zajęcia każdej z dwóch grup będą odbywać się dwa razy w tygodniu po 60 min:

Grupa 5-7 – poniedziałek i czwartek 15.15-16.15

Grupa 7-9 – poniedziałek i czwartek 16.30-17.30

Cena miesięcznego karnetu za zajęcia to: 100 zł.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:15

Godz. 15.15-16.15 - dzieci w wieku 5-7 lat; godz. 16.30-17.30 - dzieci w wieku 7-9 lat.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close