Kraków/ BalletOFFFestival 2018: Gosia Mielech – otwarte lekcje GaGa/people

Zdjęcie: Kraków/ BalletOFFFestival 2018: Gosia Mielech – otwarte lekcje GaGa/people

BalletOFFFestival 2018

Wersja do druku

Udostępnij

Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na otwarte lekcje GaGa/people, które w ramach BalletOFFFestival 2018 poprowadzi certyfikowana nauczycielka GaGa Gosia Mielech. Do udziału organizatorzy zapraszają osoby początkujące powyżej 16. roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona.

cena jednej lekcji: 35 zł

karta zgłoszenia i regulamin: nck.krakow.pl/kcc/balletofffestival/otwarte-lekcje-gaga-people/

kontakt: kcc@nck.krakow.pl

UWAGA! Osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na zajęcia! Organizatorzy proszą o przyjście co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem lekcji.

GaGa jest językiem ruchowym opracowanym przez choreografa Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company. Język GaGa jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc. GaGa jest nowym sposobem zdobywania wiedzy i samoświadomości przez ciało. Oferuje sposób odkrywania i wzmacniania ciała oraz zwiększania elastyczności, pewności siebie i zakresów ruchu, jednocześnie uwalniając zmysły i wyobraźnię. Podnosi też świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji. Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym, i pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.

Gaga/people to zajęcia otwarte dla osób powyżej 16. roku życia, nie wymagające wcześniejszego doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Zajęcia trwają godzinę i są prowadzone przez tancerzy, którzy pracowali z Ohadem Naharinem. Nauczyciele prowadzą uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu.

Stajemy się bardziej świadomi naszej formy. Podłączamy się do nieskończonych możliwości. Eksplorujemy wielowymiarowy ruch; cieszymy się palącym uczuciem w mięśniach, jesteśmy gotowi eksplodować, jesteśmy świadomi swej wybuchowej mocy i czasami z niej korzystamy. Zmieniamy nasze nawyki ruchowe przez znajdowanie nowych. Sięgamy poza znane nam granice. Możemy być jednocześnie spokojni i czujni. Ohad Naharin

Gosia Mielech jest tancerką, choreografką, nauczycielką GaGa oraz pedagożką tańca. Ukończyła Gaga Teacher’s Training Course w 2018 roku pod kierownictwem artystycznym Bosmat Nossan, Saar Harari oraz opieką mentorską Ohada Naharina. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007-2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Współpracowała z wieloma polskimi oraz zagranicznymi choreografami, wśród nich: Ohadem Naharinem, Yossi Bergiem, Jackiem Przybyłowiczem, Yoshifumi Inao, Ewą Wycichowską, Gunhild Bjørnsgaard, Pauliną Wycichowską, Thierrym Vergerem i innymi.

Gosia związana jest z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata istnienia DanceLab, stworzyła kilka spektakli dla zespołu: Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect. Prezentuje swoje spektakle zarówno w Polsce, jak i na świecie. Laureatka nagrody Najbardziej abstrakcyjna idea na festiwalu Licht-Blicke w Norymberdze, gdzie zaprezentowała swoje dwa spektakle. Gosia zaprasza także gościnnych choreografów do współpracy – z Shi Pratt stworzyła dla DanceLab spektakl We Bleed The Same Color. Jako niezależna artystka zaangażowana jest w wiele prestiżowych działań artystycznych, współpracowała z duetem izraelsko – holenderskim Uri Ivgi & Johan Greben. Tańczyła w nowych produkcjach oraz w istniejącym repertuarze Ivgi&Greben. Wzięła udział w projekcie CollectiveJumps, w choreografii Isabelle Shad, wyprodukowanym przez Stary Browar – Nowy Taniec, Art Station Foundation.

www.gosiamielech.com

www.dancelab.eu

Więcej o festiwalu: nck.krakow.pl/kcc/balletofffestival/

BalletOFFFestival 2018 stopka najnowsza (miniaturka)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close