Kraków/CIAŁOWANIE na SPACERZE: Thomas Steyaert – coaching

Zdjęcie: Kraków/CIAŁOWANIE na SPACERZE: Thomas Steyaert – coaching

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza w dniach 1-4 maja 2014 roku na coaching w ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER, który poprowadzi Thomas Steyaert. Praca będzie odbywać się w wyselekcjonowanej, niewielkiej grupie i skupiać na poszukiwaniach w obszarze niereprezentacyjnej komunikacji fizycznej pomiędzy performerami w czasie rzeczywistym, tu i teraz. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w coachingu organizatorzy proszą o przesyłanie CV oraz linków do nagrań filmowych, prezentujących dorobek taneczny, na adres mailowy: marta.wolowiec@nck.krakow.pl. Ostateczny termin zgłoszeń mija 15 kwietnia 2014 roku. Cena COACHINGU: 350 zł. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc oraz intensywny i zaawansowany plan pracy, do współpracy z pedagogiem zostaną zaproszone tylko wybrane osoby. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia: Marta Wołowiec, e-mail: marta.wolowiec@nck.krakow.pl, telefon: 0 602 323 655.

Uczestnicy zostaną zachęcani do budowania własnych scorów na podstawie proponowanych przez pedagoga różnorodnych narzędzi. Prowadzący szczególnie zaprasza wszystkich, którzy pragną rozwinąć swoją performatywną praktykę w wymiarze obecności, gotowości ciała i świadomego działania opartego na fizycznej prawdzie. Coaching zakończy się otwartym pokazem pracy, wieńczącym zakończenie festiwalu.

Thomas Steyaert: „Przygotowaniem do pracy będzie krótka rozgrzewka opierająca się na zadaniach z improwizacji. Będziemy odkrywać w jaki sposób różne części ciała mogą prowadzić nas w przestrzeni i w czasie, a także zbadamy związek dźwięku z indywidualnym ruchem. Po rozgrzewce skupimy się na niereprezentatywnej komunikacji fizycznej pomiędzy performerami. Fizyczność każdego z nas wyłoni się z abstrakcyjnej formy konkretnej emocji. Ruchy wykonywane przez jednego tancerza, w czasie rzeczywistym, będą oddziaływać na innego tancerza i odwrotnie, tworząc ciągły przepływ fizycznej wymiany informacji. W tym przypadku celem jest również stworzenie relacji pomiędzy performerami, dających możliwość różnorakiej interpretacji u widza.
Za pomocą zaoferowanych narzędzi, a także tych, które tancerze wypracują sami, stworzymy score i przeprowadzimy go w czasie rzeczywistym. Ten właśnie materiał zostanie wykorzystany w prezentacji kończącej coaching.”

GRAFIK: codziennie w godzinach 15.45 – 18.45

Osoby biorące udział w coachingu mają możliwość zakupu biletów na spektakle Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER w promocyjnej cenie 20zł. Dla osób biorących udział w coachingu obowiązuje także cena promocyjna na pojedyncze wejściówki na warsztaty 30 zł.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close