Konkurs

Kraków/I Krakowski Festiwal Tańca Zobaczyć taniec: 10. Konkurs choreograficzny 3 2 2 TANIEC!

Zdjęcie: Kraków/I Krakowski Festiwal Tańca Zobaczyć taniec: 10. Konkurs choreograficzny 3 2 2 TANIEC!

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas konkursu choreograficznego 321TANIEC! prezentowane są krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Wyróżnikiem konkursu jest system przyznawania nagród każdy juror bez konsultacji z pozostałymi członkami jury przyznaje dwie indywidualne nagrody dwóm prezentacjom. Impreza jest otwarta dla publiczności, która również przyznaje swoją nagrodę (w drodze głosowania). Po konkursie odbędzie się rozmowa o prezentowanych pracach choreograficznych.

Mimo iż 321TANIEC! ma charakter konkursowy, podstawowym założeniem wydarzenia jest dialog. Przede wszystkim w postaci rozmowy pokonkursowej, kiedy jurorzy omawiają z uczestnikami i publicznością zaprezentowane prace oraz dyskutują o choreografii w ogóle. Konkurs w KCC jest bliżej formy przeglądu niż konfrontacji. Umożliwia kontakt artystów z profesjonalnym jury oraz rozpoczyna otwartą rozmowę.

W tym roku odbywa się jubileuszowa 10. edycja konkursu. Jurorami 321TANIEC! 2021 są Wojciech Klimczyk, Iwona Olszowska i Weronika Pelczyńska. Prace biorące udział w konkursie:

This thing inside me is a rickety bridge of impossible crossing, chor. Michał Przybyła
Whale Song, chor. Paweł Urbanowicz, Anna Turczyńska
SOLO TEN, chor. Marcin Motyl
102 i pół, chor. Magdalena Kowala, Joanna Woźna
exit, chor. Marcin Miętus
Figa, chor. Iga Włodarczyk
Massa, chor. Avery Gerhardt
Ściany z Tektury, chor. Adrianna Kazimierz
illusions of shameless abundance, chor. Katarzyna Leszek
Resilience, chor. Artur Grabarczyk
horyzont zdarzeń, chor. Maciej Kuźmiński
Try not to, chor. Magdalena Skowron

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury państwowego funduszu celowego, w ramach programu Taniec, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

I Krakowski Festiwal Tańca belka z logotypami (oryginał)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close