Kraków/BalletOFFFestival 2017: Wieczór premier rezydentów Krakowskiego Centrum Choreograficznego

Zdjęcie: Kraków/BalletOFFFestival 2017: Wieczór premier rezydentów Krakowskiego Centrum Choreograficznego

Fot. Krzysztof Kadis

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach BalletOFFFestival 2017 Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na Wieczór premier rezydentów Krakowskiego Centrum Choreograficznego.

Tegorocznymi rezydentami KCC są trzy grupy w składzie:

– Jakub Lewandowski, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Dominika Wiak, Kinga Duda;

– Natalia Wilk, Jan Lorys;

– Patryk Durski, Anna Kamińska, Aleksandra Słyż, Przemysław Degórski.

Bilety: 25 zł.

***

BalletOFFFestival to stworzona przez Krakowskie Centrum Choreograficzne nowa formuła dla, odbywającego się od 1991 roku w Nowohuckim Centrum Kultury festiwalu Krakowskie Spotkania BaletOFFowe, który prezentował i promował w Krakowie sztukę tańca. W 2014 roku odbyła się pierwsza edycja BalletOFFFestival. BalletOFFFestival to festiwal rezydencyjny, którego misją jest stymulowanie procesu twórczego. Wybrane projekty otrzymują od Krakowskiego Centrum Choreograficznego wsparcie w realizacji spektaklu z zakresu szeroko rozumianego tańca współczesnego czy teatru tańca w postaci udostępnienia przestrzeni do prób oraz szeregu działań promocyjnych, promujących zorganizowaną w ramach festiwalu premierę. Pełen proces obejmuje kilkutygodniową rezydencję, w ramach której wyłonionym artystom udostępniona jest przestrzeń do prób i scena wraz z zapleczem technicznym i konieczną infrastrukturą. Kulminację festiwalu stanowi prezentacja powstałych spektakli w postaci wieczoru premier. Krakowskie Centrum Choreograficzne poprzez Festiwal stwarza warunki do twórczej konfrontacji myśli, do pracy studyjnej, oferuje pomoc w realizacji spektakli oraz – często – pierwszej premiery wraz z jej promocją.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Kraków: Scena Nowohuckiego Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close