Kraków/BalletOFFFestival prologue: Krakowski Teatr Tańca „Poliamoria”– chor. Eryk Makohon

Zdjęcie: Kraków/BalletOFFFestival prologue: Krakowski Teatr Tańca „Poliamoria”– chor. Eryk Makohon

Fot. Katarzyna Machniewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Krakowskiego Teatru Tańca porusza kulturowe tabu, jakim jest odstępstwo od związku związku monogamicznego. Aktorzy nie boją się fizyczności, bólu, emocji. To, co chcą pokazać widzom, to wolność i prawda o cielesności. Zrywają z utopijną wizją relacji poliamorycznej. Wskazują zarówno jej atrybuty, jak i skutki uwikłania w sieć związków. Nie ma tutaj miejsca na romantyczną miłość czy niezmienność reguł. Poliamoria nie jest więc dla każdego.

/Predystynowani do wielomiłości? Natalia Lis, e-teatr/

…niezwykle sensualne przedstawienie zaskoczyło publiczność. Każdy, kto twierdzi, że Kraków to konserwatywne miasto powinien zobaczyć tych krakowskich tancerzy…

Reżyseria: Eryk Makohon
Choreografia: Eryk Makohon i zespół
Muzyka: Marcin Żminkowski, Ludwig van Beethoven, wokaliza: Barbara Mikulska
Scenografia: Eryk Makohon
Występują: Anna Chmiel-Kowalska, Monika Godek, Barbara Kopała, Agata Syrek, Monika Świeca, Katarzyna Węglowska-Król, Marta Wołowiec, Katarzyna Żminkowska, Bartosz Kwapień, Paweł Łyskawa, Jacek Mikosz, Karol Miękina (gościnnie)
Fotografie w spektaklu: Bartek Cieniawa, Katarzyna Machniewicz
Wykonanie scenografii: Pracownia Ślusarska Roberta Calikowskiego
Producent: Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca
Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie

Krakowski Teatr Tańca

Założony przez tancerza i choreografa Eryka Makohona działa nieprzerwanie od 1996 roku (do 2008 roku jako Teatr Tańca GRUPAboso). Przez wielu lat obok działalności artystycznej Teatr prowadził regularną pracę edukacyjną oraz organizacyjną, inicjując festiwale, projekty, wydarzenia, promujące taniec współczesny i teatr tańca.

Obecnie idee zapoczątkowane przez Krakowski Teatr Tańca kontynuuje i rozwija utworzone w NCK w styczniu 2014 Krakowskie Centrum Choreograficzne, które włączyło Teatr w swoje struktury. Tancerze stanowią zespół pracowników Centrum, wykorzystując swoje dodatkowe wykształcenie w dziedzinach animacji społeczno-kulturalnej oraz zarządzania kulturą.

Teatr zrealizował już ponad trzydzieści spektakli wystawianych na scenach i festiwalach w Polsce i za granicą.

Krakowski Teatr Tańca pracuje w oparciu o polską technikę tańca współczesnego oraz inspiracje słownikiem teatralnym Jerzego Grotowskiego i Eugenio Barby. Operowanie plastycznym obrazem, montaż scen, indywidualna, procesualna praca z tancerzem to podstawowe elementy wpływające na charakter proponowanego przez Teatr stylu.

Konsekwencja w realizacji własnej wizji artystycznej oraz specyficzny model funkcjonowania Teatru, pozbawionego własnego budżetu, wpisanego w struktury Krakowskiego Centrum Choreograficznego – Nowohuckiego Centrum Kultury, a mimo to skupiającego tancerzy na stałe, czyni Krakowski Teatr Tańca zjawiskiem oryginalnym i wyjątkowym na polskiej scenie tańca.

W 2008 roku zostało utworzone Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca, którego celem jest wspieranie inicjatyw Teatru. Stowarzyszenie jest producentem wszystkich dotychczasowych spektakli Teatru.

O FESTIWALU

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Kraków: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury, Al. Jana Pawła II 232 - otwarcie nowego STUDIA KCC i pokaz spektaklu.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close