Kraków/BalletOFFFestival prologue: Art Color Ballet „MIMOS”

Zdjęcie: Kraków/BalletOFFFestival prologue: Art Color Ballet „MIMOS”

Fot. Andrzej Janikowski.

Wersja do druku

Udostępnij

MIMOS to spektakl obrazujący  instynkt i zmysły w sposób dosłowny i metaforyczny. Instynkt jest naszym bezpieczeństwem, drogowskazem, zawdzięczamy mu przetrwanie gatunku. Posiada on jednak też druga stronę, bezwzględną, silną i agresywną jesteśmy w stanie przybierać każdą maskę, aby przetrwać i zaspokoić swoje żądze. Za pomocą zmysłów tworzymy mapę relacji z otaczającym nas światem. Co jesteśmy w stanie zrobić, aby przetrwać?

choreografia: Anna Karabela

projekt plastyczny, kostiumy, scenografia: Agnieszka Glińska

tancerze: Agata Glenc, Anna Turzańska, Marta Mietelska, Joanna Czarnecka, Klaudia Nowak, Piotr Słodkowicz, Daria Kazana, Martyna Kantor, Dorota Rowińska

bodypainting: Agnieszka Glińska, Anna Seręga, Eliza Łoboda, Karolina Sobońska, Violetta Sporny

 

 

Art Color Ballet

To pierwszy w Polsce w Polsce zespół, który łączy w przedstawieniach malarstwo na ciele, muzykę oraz taniec. Założyła go w 1998 rokuw Krakowie Agnieszka Glińska – tancerka, choreograf i artystka sztuki bodypainting. Art Color Ballet wykorzystuje różne style tańca: klasyczny, jazzowy, współczesny, a także czerpie inspirację z etnicznych elementów tańca z różnych regionów Polski i świata. Dramaturgię spektakli buduje kompozycja malarstwa, tańca, muzyki i światła. Czasem elementem spektaklu jest zastosowanie mimikry, gdy tancerz wtapia się w obraz, innym razem to klasyczny spektakl baletowy albo action painting – improwizacja z pogranicza performance.

Najczęściej stosowaną  techniką malowania ciała w Art Color Ballet jest „gąbka – pędzel”, a także eksperymenty z organicznymi pigmentami, jak glina, ziemia, mąka, ziarna oraz techniki malarskie bardziej współczesne: airbrush i efekty specjalne.

Sesje filmowe i fotograficzne stanowią ciekawą podstawę tworzenia spektakli i pracy ze światłem, efektów multimedialnych lub samodzielnych etiud filmowych (film Cykle do Orawy Wojciecha Kilara na Sound&Screen Festival 2013 film ten zajął II miejsce w konkursie). Seria prac fotograficznych znalazła się w albumie Art Color Ballet wydanym przez wydawnictwo BOSZ.

Pomysły na spektakle Art Color Ballet to autorskie projekty Agnieszki Glińskiej, która zaprasza do współpracy malarzy, choreografów i kompozytorów.. Art Color Ballet od 14 lat uczestniczy w World Bodypainting Festival w Austrii. Eksperymenty z wykorzystaniem światła UV, nietypowych rekwizytów scenograficznych oraz choreografii zapewniły artystom czterokrotne zdobycie I miejsca na festiwalu.

Najnowszy spektakl MIMOS, którego premiera odbędzie się 15 listopada 2014 podczas BalletOFFFestival powstał w wyniku poszukiwań choreograficznych i psychologicznych ludzkiego instynktu w oparciu o warsztat i choreografię Anny Karabeli i pomysły plastyczne Agnieszki Glińskiej.

www.baletcolor.pl

O FESTIWALU

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close