Kraków/Festiwal Tańca Współczesnego SPACER 2014: Pokaz coachingu z Thomasem Steyaertem

Zdjęcie: Kraków/Festiwal Tańca Współczesnego SPACER 2014: Pokaz coachingu z Thomasem Steyaertem

Fot. K. Machniewicz

Wersja do druku

Udostępnij

Jako wydarzenie towarzyszące tegorocznej edycji Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER odbędzie się pokaz coachingu z Thomasem Steyaertem, wieloletnim tancerzem Ultimy Vez. Thomas Steyaert: „Przygotowaniem do pracy będzie krótka rozgrzewka opierająca się na zadaniach z improwizacji. Będziemy odkrywać, w jaki sposób różne części ciała mogą prowadzić nas w przestrzeni i w czasie, a także zbadamy związek dźwięku z indywidualnym ruchem. Po rozgrzewce skupimy się na niereprezentatywnej komunikacji fizycznej pomiędzy performerami. Fizyczność każdego z nas wyłoni się z abstrakcyjnej formy konkretnej emocji. Ruchy wykonywane przez jednego tancerza, w czasie rzeczywistym, będą oddziaływać na innego tancerza i odwrotnie, tworząc ciągły przepływ fizycznej wymiany informacji. W tym przypadku celem jest również stworzenie relacji pomiędzy performerami, dających możliwość różnorakiej interpretacji u widza. Za pomocą zaoferowanych narzędzi, a także tych, które tancerze wypracują sami, stworzymy score i przeprowadzimy go w czasie rzeczywistym. Ten właśnie materiał zostanie wykorzystany w prezentacji kończącej coaching.”.

Program festiwalu

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close