Kraków: a g i t a t u s „Backstage”, a g i t a t u s_1 „bix bax box”, a g i t a t u s_2 „aqua chorus”

Zdjęcie: Kraków: a g i t a t u s „Backstage”, a g i t a t u s_1 „bix bax box”, a g i t a t u s_2 „aqua chorus”

Fot. Daniel Morfina

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na wieczór z premierami zespołu tańca współczesnego  a g i t a t u s. Zostaną pokazane spektakle: Backstage grupy a g i t a t u s w choreografii Moniki Godek i zespołu, bix bax box grupy a g i t a t u s_1 w choreografii Moniki Godek i zespołu, aqua chorus grupy a g i t a t u s_2 w choreografii Martu Wołowiec. Grupa tańca współczesnego   a g i t a t u s, założona przez Monikę Godek, działa w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie od 2005 roku. Skupia młodych ludzi, poszukujących własnych przestrzeni twórczych, którzy poprzez taniec i ruch uczą się siebie, tworzą własny alfabet znaczeń, przełożonych na gest, emocje i dźwięk. Poszukując w przestrzeni tańca współczesnego i teatru ruchu, kształcą nie tylko ciało, ale też umysł i ducha. Tancerze zespołu budują własne światy malowane wyobraźnią, wytrwałością, talentem i twórczą pracą. Charakter i charyzma każdej z grup pobrzmiewa w kolejnych choreografiach, tworzonych przez pedagogów zespołu, wsłuchujących się w zainteresowania, pomysły i twórcze potrzeby młodych tancerzy. Budowane, w dialogu z nimi, spektakle i etiudy prezentowane są na scenach krakowskich, a także na deskach ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali.

a g i t a t u s, Backstage

Spektakl dotyczy powodów, które ciekawią równie mocno jak pokaz. Za kulisami, na zapleczu, a więc nieoficjalnie. Ludzie lubią podglądać, bo ciekawość leży w ich naturze. Niewidoczne dla oczu, osobliwe zachowania zza kulis sceny, tworzą wyjątkowe kreacje, które jak magnes przyciągają widownię. Często backstage to nadal frontstage.

pomysł i reżyseria: Monika Godek

choreografia: Monika Godek i Zespół
muzyka: collage/ montaż ścieżki dźwiękowej: Wojtek Fularz
pomysł kostiumów: Monika Godek
wykonanie: Daria Hliebova, Aleksandra Honza, Nell Jakóbiak, Anna Korecka, Weronika Kozioł, Ludmiła Kulawik, Kinga Lis, Marta Ryba, Nina Suwaj, Maria Szczepankiewicz, Natalia Wirkijowska

a g i t a t u s _ 1, bix bax box

Tytuł spektaklu jest wyliczanką – dziecięcym wierszykiem, mającym charakter rymowanki, często pozbawionym jakiegokolwiek sensu, którego zadaniem jest uporządkowanie zabawy. Jak wskazują badacze, niekiedy w bezsensownych na pozór słowach wyliczanek kryją się przekręcone słowa odnoszące się do procesu liczenia, wywodzące się z niezrozumiałych dla dzieci języków.

pomysł i reżyseria: Monika Godek
choreografia: Monika Godek i Zespół
muzyka: collage/ montaż ścieżki dźwiękowej: Wojtek Fularz
pomysł kostiumów: Monika Godek

wykonanie: Zuzanna Bocheńska, Paulina Dereniowska, Zofia Dziurawiec, Weronika Garncarska, Patrycja Jakubik, Julia Kosałka, Weronika Nitka, Anna Paradysz, Aleksandra Pelczar, Aleksandra Pietrucha, Karolina Walczak

 

a g i t a t u s _ 2, aqua chorus

aqua chorus – łac. taniec wody

Niech choreografem będzie woda.

koncepcja, choreografia: Marta Wołowiec
wykonanie: Monika Cyganik, Magdalena Dziduch, Urszula Dziurdzia, Maja Gramatyka, Katarzyna Batko, Dominika Łabno, Maria Różycka, Monika Trojan, Aleksandra Wałach, Janina Zygmunt

Więcej: http://agitatus.com.pl/

Bilety: 15 zł.

godz. 18.00 – bilety online https://goo.gl/CLZxGe

godz. 20.00 – bilety online https://goo.gl/KFOJaG

Agitatus Logo (miniaturka)     Centrum Młodzieży w Krakowie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close